Під час археологічних розкопок на території Котелевського городища Полтавської області знайшли артефакти, датовані ІІІ – І ст. до н.е. Серед них є посуд, зброя, знаряддя праці, елементи одягу. Про це сказано у повідомленні Історико-культурного заповідника "Більськ".
- Найбільш вагомими в науковому сенсі є знахідки ІІІ – І ст. до н.е. Це – так званий «темний період». На цій території археологам майже невідомі археологічні пам’ятки, що датовані часом відразу після припинення існування столиці лісостепової Скіфії – Більського городища...Отримано надзвичайно цікаву колекцію артефактів: залізні наконечники стріл, елементи одягу, господарські знаряддя, імпортний та місцевий посуд. Окрім того, археологам пощастило виявити знахідки більш пізніх періодів – доби Великого переселення народів та Нового часу, - сказано у повідомленні.
Ці знахідки доводять, що на території городища проживали і у періоді пізнього бронзового віку. Віднайдені речі належать кочівникам-сарматам, які прийшли жити на цю землю після скіфів, пояснив директор історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост у коментарі "Суспільному".
Розкопки пройшли у травні-червні 2023 року. Експедиція поставила за мету дослідити період кінця скіфського часу та початку просування територією України нових кочовиків – сарматів. Скіфські племена мешкали на території України у VII—III ст. до н. е. Їх витіснили сармати на рубежі IV—III ст. до н. е.