«Угорка», «Ренклод» чи канадська. Які сливи нормалізують тиск та вагу

Щоб отримати максимум користі, плоди краще споживати свіжими.

www.pinterest.com

Сьогодні слива – королева прилавків, і до того ж ціна на неї зараз максимально низька. А яка слива смачна! Найбільш звичним для нас є сорт «Угорка», але з кожним роком асортимент збільшується. Незалежно від сорту, сливи надзвичайно багаті на вітаміни та мінерали. А ще ці плоди полюбляють кулінари та кондитери: печуть пироги зі сливами, в’ялять, сушать, заморожують, роблять варення і соуси до м’яса та риби. Але щоб отримати максимум користі, найкраще споживати сливи свіжими.

Чим корисна слива, як обирати та зберігати плоди і що цікавого можна з них приготувати, дізнавалася KP.UA.

Вирощують всюди, крім Антарктиди

Саме зараз фруктові ряди на ринках спокушають нас. Яблука, груші, виноград, персики, нектарини… Але в сезон слив люди масово купують сливи. Справа в ціні: вартість цих плодів надзвичайно низька.

- За кілограм прошу від 20 гривень, - каже KP.UA продавчиня Світлана. – Маю кілька сортів слив, і вони в мене не залежуються. Люди купують кілограмами: хтось закриває на зиму, хтось морозить, а решта хочуть наїстися вітамінів. Скажу вам, що зараз слива – найбільш популярна серед українців: і смачна, і дешева!

Сливові дерева ростуть у всіх куточках України. Невибагливі, морозостійкі, медоносні, зі смачними плодами. Спочатку сливи вирощували на території країн сучасної Азії. Поступово плід перекочував і до Європи. А з часом вирощувати сливи почали на всіх континентах світу, крім Антарктиди.

Існує близько 300 сортів слив. І їхні плоди дуже відрізняються: ягода може бути велика чи мала, жовта чи синя, довгаста чи кругла тощо. Але завжди соковита та солодка на смак.

- В Україні найбільш популярний сорт «Угорка», - розказав KP.UA фермер Ростислав Мазан. - Такі дерева ростуть, мабуть, в кожному саду. Фіолетові плоди дозрівають в кінці серпня на початку вересня. З одного дорослого дерева можна зібрати до 80 кг врожаю. До речі, «Угорка» - єдиний вид слив, з якого роблять чорнослив.

А от слива «Ренклод», плоди якої рожевого або світло-зеленого кольору, має насичений аромат та медово-кислуватий смак. І досить великі: одна слива може заважити 40 грамів Цікавий сорт слив «Віжен», морозостійка слива з Канади. Має темно-бордовий колір, солодкий з кислинкою смак.

Сливова дієта

Вчені визначили, що у сливах є:

Ці плоди малокалорійні (приблизно 49 ккал на 100 гр), але містять чимало цукру (до 7 грамів). Для тих, хто хоче схуднути, їсти сливи краще до 16-ї години. Але разом з тим слива має хороший очищувальний ефект, тому її пропонують використовувати у розвантажувальні від основного харчування дні.

А ще сливи:

Але не поспішайте поїдати сливи кілограмами. Дорослим на день можна з’їсти 4-6 свіжих слив. Дітям та вагітним жінкам ще менше: 2-3 плоди. Якщо ж з’їсти більше норми, то можуть виникнути проблеми зі шлунком, тому що сливи багаті на органічні кислоти. До речі, про протипоказання. Алергікам, людям із розладами травлення, діабетикам взагалі не варто куштувати сливи.

Як обрати та зберігати сливи

Обираючи плоди на ринку чи в магазині, зверніть увагу на їхній зовнішній вигляд: чи шкірка однорідна за кольором, має рівний білий наліт. Є темні плями? Не купуйте, тому що плоди почали гнити. А ще запах свіжих слив медовий, приємний.

Зберігати свіжі плоди слід в холодильнику або в іншому темному та прохолодному місця. Довго сливи не можуть зберігатись, але половинки без кісточок можна й заморозити.

Що приготувати

Знаменитий сливовий пиріг з The New York Times

Це, мабуть, найбільш популярний рецепт у всьому світі. Вперше його надрукували на шпальтах газети The New York Times в 1983 році. І публікували впродовж 6 наступних років. А коли в 1989 році редактори вирішили припинити публікацію Plum Torte, то обуренню читачів не було меж! Цей сливовий пиріг простий, легкий у приготуванні, але дуже смачний. І саме зараз ідеальний час для приготування цього десерту.

Складові:

Перш за все розігрійте духовку до 180 градусів. Сливи розріжте на половинки, вийміть кісточки. Збийте міксером цукор і масло, додайте яйця і знову збийте. До маси додати просіяне борошно, розпушувач, сіль. Всі інгредієнти акуратно вимішайте лопаткою. Тісто має вийти густим. Викладіть його у форму для випікання. Половинки слив покладіть зверху на тісто, внутрішньою стороною догори. Посипте сумішшю цукру і кориці. Випікайте 45 хвилин.

Консервуємо сливи на зиму

Сливи у сиропі

Вийде дві півлітрових банки слив в сиропі.

Попередньо треба підготувати банки: помити, стерилізувати. Сливи миємо, перебираємо, виймаємо кісточки. Перекладаємо плоди в стерилізовані банки.

Далі готуємо сироп. Наливаємо в каструлю воду, висипаємо цукор і ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння і проварюємо 5 хвилин. Заливаємо гарячим сиропом сливи в банках і накриваємо їх металевими кришками.
У широку каструлю наливаємо воду і ставимо банки зі сливами. Рівень води повинен на 3-4 см не доходити до горлечка банки. Стерилізуємо сливи в сиропі ще 10 хвилин після закипання води.

Після цього банки виймаємо і закручуємо тими ж кришками. Сливи в сиропі прекрасно зберігаються в темному місці всю зиму.