Українські лікарі про новий штам ковіда "Пірола": Це все сезонність

Карантин відмінили, але хвороба не зникла.

REUTERS

Осінь прийшла не лише з дощами, а й з респіраторними захворюваннями. Більш того, повернувся Covid-19, який в 2020-2022 роках наробив чимало лиха у всьому світі. Вчені стверджують, що цього сезону людство буде атаковане новим ковідним штамом «Пірола». Кажуть, що він більш агресивний, аніж «старий» «Омікрон». Яка ситуація із захворюваністю у світі, чи вже час купувати маски та як вберегтися від ковіду, дізнавалася KP.UA.

Буде мутувати, але наш імунітет пристосується

У багатьох країнах світу ВООЗ фіксує зростання захворюваності на Covid-19. Більш того, вчені говорять про новий мутований штам вірусу. Його офіційна назва BA.2.86, або «Пірола» (Pyrolane).

Експерти вже встановили, що новий варіант коронавіруса «навчився» обходити імунітет, а інфікований переносить хворобу важче. Інфікованих вже виявили зокрема в США, Великій Британії, Німеччині, країнах Балтії, Південній Африці, Таїланді.

Наразі, на щастя, зареєстровано не так багато випадків інфікування «Піролою», До речі, на початку вересня на ковід захворіла перша леді США Джил Байден.

- Розумієте, це все сезонність, - каже KP.UA епідемолог, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Наталія Виноград. – Сезон відпусток завершився, розпочали свою роботу садочки, школи, вузи. Люди більше часу проводять в закритих приміщеннях, обмінюються вірусами. Відповідно, зростає кількість хворих.

Майже через 4 роки від появи перших випадків у китайському місті Ухань походження коронавірусу дотепер не з’ясували. Зате вчені одностайні в одному: з цим видом коронавірусу людству доведеться жити довго. Епідеміолог стверджує, що Covid-19 не зникне, більше того - вірус буде мутувати. Але людський імунітет з часом також пристосується до нових умов.

- Про пандемію зараз взагалі мова не йде, - заспокоює Наталя Олексіївна. – Це вже не той ковід, який кілька років тому наробив біди. Тепер він став сезонним захворюванням, на кшталт грипу.

Хоча важкі форми, як у будь-якої інфекційної хвороби, і навіть смерть від ускладнень можливі. Особливо варто остерігатися людям похилого віку, пацієнтам з хронічними захворюваннями, вагітним жінкам.

Нездужаєте? Залишайтеся вдома!

Офіційно в Україні від 1 липня цього року скасували коронавірусний карантин. Більшість наших співвітчизників вже й забули про масковий режим та дотримання особистої дистанції, а про загальні симптоми й поготів. Тому нагадаємо. Отож, загальні симптоми Covid-19 - це:

Але лікарі кажуть, що вірус може мати й інші симптоми, тому не варто зволікати. В разі нездужання треба зробити тест на Covid-19. Ціна його від 300 грн. Якщо результати позитивні, слід залишитися вдома та дотримуватися рекомендацій лікаря.

І про вакцини. Світові виробники вже пообіцяли, що їхня продукція буде ефективною і проти нового штаму вірусу. Ніби-то деякі вакцини вже протестували, отримали позитивні результати, і цієї осені їх використають у США. Але наші лікарі мають інакшу думку.

- Ковід став звичайним респіраторним захворюванням і вже не викликає кисневої залежності, як раніше, - розповіла KP.UA сімейний лікар Тетяна Равська. – А вакцини створюють, щоб попередити важкі хвороби. Тому зараз про масову вакцинацію, яка відбувалася ще кілька років тому, не варто говорити. Краще подбайте про своє здоров’я більш простими та доступними кожному способами.

Їжте більше сезонних овочів та фруктів, достатньо гуляйте та відпочивайте на свіжому повітрі, провітрюйте приміщення, в якому знаходитеся, по можливості медитуйте, аби здолати стрес. І ніякий Covid-19 чи інше респіраторне захворювання вам не страшні.

Офіційно

Експерти ВООЗ заявили, що за 28 днів (з 31 липня по 27 серпня 2023 року) у шести регіонах зареєстровано понад 1,4 млн нових випадків захворювання на Covid-19, що на 39% більше у порівнянні з попередніми 28 днями. Зазначається, що за цей час зареєстровано понад 1800 смертей від Covid-19. Також ВООЗ стверджує, що загалом у світі підтверджено 770 мільйонів випадків захворювання на ковід та понад 6,9 мільйона смертей. Хоча вчені заспокоюють, що світ не перебуває в гострій фазі пандемії, все ж ВООЗ заявила, що країни повинні посилити нагляд за мутованим штамом Covid-19.