США передали Україні 3D-принтери для друку запчастин до військової техніки

Навчання з користування промисловими 3D-принтерами розміром з вантажівку українці завершили минулого тижня.

ілюстративне / Lutz Peter із сайту Pixabay

Україна отримала від США 3D принтери промислового рівня, здатні друкувати запчастини до техніки на полі бою. Про це розповів помічник міністра оборони США із питань закупівель та утримання Вільям ЛаПлант під час виступу у Центрі за нову американську безпеку, повідомив "Голос Америки"

За словами посадовця Пентагону, навчання з користування принтерами українці завершили минулого тижня.

- Нарешті минулого місяця ми доставили їм, в Україну, ці промислові 3D-принтери, і минулого тижня завершилось їхнє навчання з роботи з цим принтером. Йдеться про принтер розміром з вантажівку, навчання на якому закінчили українці, і на ньому вони можуть друкувати усі свої частини, — сказав ЛаПлант.

За його словами, поява принтерів «зовсім змінює справу», адже вони пришвидшують процес і відкривають нові можливості.

- Ви можете робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не тільки через швидкість. Ви можете фактично виготовляти деталі, які ви не могли виготовити у звичайних умовах, — зазначив помічник міністра оборони США.

Вільям ЛаПлант також повідомив, що після початку російського вторгнення українці почали самостійно друкувати 3D запчастини. Він натякнув, що вони не мали на це відповідних дозволів, але країни союзники допомогли Україні в цій ситуації.

- На початку українці друкували власні 3D-деталі, не маючи пакетів технічних даних. Знаєте, як кажуть, коли твоя країна зазнає екзистенційної атаки, закони про інтелектуальну власність лише трохи мають значення. То ж ми навели з цим лад, разом з іншими країнами. Тепер вони мають всі пакети технічних даних, — заявив посадовець.

Як зазначив “Мілітарний”, українські захисники у боротьбі з російськими окупантами нині застосовують боєприпаси, корпуси яких виготовлені за допомогою 3D-принтера. Також на принтерах виробляють деталі (пластикові хвостовики) для адаптації звичайних боєприпасів для скидання з безпілотників та інші складові частини.

У Львові надрукують першу в Україні школу на 3D-принтері. У США запускали надруковану на 3D-принтері ракету, але вона не досягла орбіти.