Студент КПІ Артем Левківський: Наш бот відстежує частоти ворога і повідомляє про небезпеку

Телеграм-канал «Український Єнот» визначає найбільш можливу причину тривоги.

ФБ Артема Левківського

Студент КПІ ім. Ігоря Сікорського Артем Левківський створив перший у світі сервіс, який може моніторити ворожу авіацію. Для цього Артем створив телеграм-бот, який назвав «Український Єнот».

«Український Єнот» має досить широкий функціонал:

KP.UA розпитала у Артема про його проєкт.

Зробив за 4 місяці

Артем Левківський починав вчитись програмуванню ще до вступу до вишу - пробував писати чистий код суто під автоматизацію рутинних задач. Артем є розробником, тому з програмуванням у нього, як він відмічає, все добре. А до цих знань додалися ще й інтерес і бажання зробити щось корисне.

- Ідея зробити такий додаток з’явилась десь наприкінці минулої зими, напевно, в лютому – в кінці січня. З самого початку обстрілів по енергетиці я зацікавився темою переміщення стратегічної російської авіації і вручну моніторив різні частоти за допомогою відповідних  відкритих веб-серверів. Ну і був  у чатах і пабліках в Telegram, які теж відстежували активність ворога. Таких пабліків безліч, багато хто бере інформацію одне в одного. Джерела єдиного немає. Тож я подумав, що було б добре збирати в одному місці всю інформацію, що надходить. Я працюю розробником, тому алгоритмічне розуміння, як зробити це правильно, було, - розповідає Артем Левківський.

Розробка «Українського Єнота» затянулась на декілька місяців.

- Десь 16 травня я почав його писати. І запустили ми його 23 серпня, перед Днем Незалежності. Тобто загалом десь 3-4 місяці на це пішло, - розповідає Артем Левківський.

Точність бота зростає

Наскільки складно було його розробити?

- На перший погляд, схема, як це зробити, виглядала простою. Але довелось два рази змінювати концепт, як ми розпізнаватимемо різну активність на частотах. Зараз це робить нейромережа, - каже наш співрозмовник.  

Розробники продовжують покращувати «Українського Єнота».  

- Сьогодні точність вже вища, порівняно з тим, що ми мали на 23 серпня. За два минулі тижні після наших останніх правок в нейромережі було лише два хибні спрацювання, - додає Артем Левківський. - Але, звісно, ми будемо його й надалі покращувати. У нас є ідеї та заплановані кроки, як це зробити.

Розробники в телеграм-каналі «Український Єнот» чесно попереджують, що у бота можуть бути похибки.

«Бачимо приріст активності в боті та приріст читачів на каналі. Нагадуємо для всіх нових користувачів, що функція моніторингу частот працює в тестовому режимі.

Це значить, що можливі хибні спрацювання або, навпаки, відсутність спрацювання на реально існуючу активність, як це сталось вчора», - написали розробники у чаті.

До речі, деякий чай бот може не працювати. Розробники тестують автоматичний моніторинг частот, і тестування, за їхніми словами, триватиме до 1 жовтня. І, як вони самі зазначають, безкоштовний доступ до цього функціоналу буде протягом цього періоду.

Чому «Український Єнот»?

- Коли я створюю проєкт, то намагаюсь назвати його якоюсь тваринкою і щоб була її характеристика. Наприклад, "Великий слон" чи "Вухатий жираф". А тут на думку спав херсонський єнот, якого росіяни викрали, покидаючи місто. Це така тваринка, з якою мене асоціює багато хто, тому й вирішив назвати так, - пояснив студент.   

Від редакції

Єдиною інформацією, якій беззастережно можна довіряти, є лише та, що надходить від офіційних органів. Втім, у проєкті «Український Єнот», зокрема в телеграм-каналі, є багато цікавих новин не лише про оновлення бота.