Індія запустила до Сонця космічний корабель для вивчення атмосфери

Космічний корабель був запущений на ракеті-носії зі східного узбережжя Індії

twitter.com/isro

У суботу, 2 вересня, Індія успішно запустила станцію "Aditya L1" - свою першу місію дослідження Сонця. Про це повідомляє Sky News.

Космічний апарат був запущений на ракеті-носіях полярних супутників зі Шріхарікота на східному узбережжі Індії об 11:50 за місцевим часом. За даними Індійської організації космічних досліджень (ISRO), корабель виведуть на низьку навколоземну орбіту. Згодом його буде запущено в точку Лагранжа (L1) з бортовим двигуном.

- Aditya L1 пройде 1,5 мільйона кілометрів протягом чотирьох місяців і виведе себе на орбіту навколо точки Лагранжа (L1) системи Сонце-Земля. Місія Aditya-L1 є першою індійською сонячною місією класу космічної обсерваторії вивчення атмосфери Сонця. Космічний корабель несе обладнання для спостереження та вивчення фотосфери (найглибших шарів Сонця), хромосфери (шар близько 400 км та 2100 км над фотосферою) та корони (найзовніші шари Сонця), - розповіли співробітники космічного агентства Індії. - Довгострокові дані місії можуть допомогти краще зрозуміти вплив Сонця на кліматичні моделі Землі. Щодня Aditya L1 відправлятиме 1440 зображень Сонця на наземні станції.

Всього 10 днів тому Індія першою в історії змогла приземлити супутник на Південний полюс Місяця. "Чандраян-3" 23 серпня здійснив успішну посадку на місячній поверхні, і вже зробив перші цікаві висновки. Зокрема, його дані підтвердили надзвичайно гарячу поверхню Місяця – температура на поверхні становила 60 градусів Цельсія, тоді як раніше вчені прогнозували, що вона не перевищуватиме 30 градусів.