В УПЦ (МП) конфіскували палац Терещенків на Житомирщині і повернули державі

Господарський суд Житомирської області конфіскував у УПЦ (МП) маєток Терещенків у смт Червоне.

Вікіпедія

Господарський суд Житомирської області конфіскував у УПЦ (МП) маєток Терещенків у смт Червоне. Тепер садиба XIX століття знаходиться у власності держави. Судові тяжби тривали кілька років. Про це повідомляє "Укрінформ".

⁃ Об’єкт є пам’яткою архітектури місцевого значення. Бердичівська окружна прокуратура встановила факт протиправного вибуття майна державної форми власності – садиби Терещенків - і звернулася до суду з позовом про повернення втраченої нерухомості державі,- йдеться у повідомленні.

Палац Терещенків побудований у 1861 році Адольфом Грохольським, після його смерті перейшов у власність відомого мецената та цукрового промисловця Миколи Терещенка. Після приходу більшовиків там облаштували сирітський притулок, а згодом – фабрично-заводське училище.

У 2000 році ВАТ «Червоненський цукровик» безкоштовно передав маєток у власність Житомирської єпархії. У 2001 році у частині палацу створили Червоненський Свято-Різдва Христового жіночий монастир, підпорядкований Житомирській єпархії УПЦ (МП). Охоронного договору на пам’ятку архітектури єпархія не мала.

У лютому 2023 року нащадки родини Терещенків заявили, що хочуть створити на території садиби музей авіабудування. Відомо, що перші власники маєтку побудували там авіамайстерню. Випробувачем літаків у Терещенків була одна з перших жінок-льотчиків Любов Голанчикова, а допомагали у роботі Ігор Сікорський та Петро Нестеров.