Прем'єр Японії публічно з'їв рибу з Фукусіми, щоб довести, що вона не є небезпечною

Прем'єр спробував сасімі з камбали, морського окуня та восьминога, запевнивши, що риба дуже м'яка та смачна.

.japantimes.co.jp

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда публічно перед камерами з'їв рибу із Фукусіми. Це сталося за кілька днів після того, як води з атомної електростанції «Фукусіма-1» скинули у Тихий океан. Таким жестом чиновник намагався показати громадськості, що риба є безпечною для здоров'я. Про це повідомляє The Japan Times.

- На обід членам кабінету на чолі з головою уряду подали сасімі з камбали, морського окуня та восьминога, виловлених біля берегів Фукусіми, а також свинину, рис та диню з цього регіону. Було дуже смачно, а восьминіг – особливо. Він дуже м'який, - розповів міністр економіки, торгівлі та промисловості Ясутосі Нісімура.

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі раніше підтвердив, що вода, що скидається в океан, безпечна. Кісіда при цьому пообіцяв, що влада «вживе всіх необхідних заходів для того, щоб підприємства рибної галузі не зазнали жодних збитків». Крім того, за його словами, уряд сприятиме «зусиллям щодо збільшення споживання рибної продукції». Перед цим Китай заборонив увесь імпорт морепродуктів із Японії. Японія вимагає, щоб Китай – її найбільший ринок збуту риби – зняв заборону на імпорт морепродуктів, та обіцяє подати скаргу до Світової організації торгівлі.

24 серпня Японія почала скидати очищену радіоактивну воду з АЕС «Фукусіма-1» у Тихий океан, щоб звільнити місце на пошкодженій атомній електростанції. Понад мільйон тонн води скинуть протягом наступних 30 років. Ця вода накопичувалася з 2011 року, коли станція сильно постраждала від цунамі. Протягом наступних трьох місяців проводитимуться щотижневі перевірки безпеки води. Японія заявляє, що вода є безпечною. Проте низка країн висловили стурбованість рішенням Токіо скинути в океан воду, що використовується для охолодження реакторів, на яких сталася аварія.

11 березня 2011 року біля східного узбережжя Японії стався землетрус магнітудою 9,0, що спричинив цунамі. Вода затопила підвальні приміщення "Фукусіми", що призвело до повного знеструмлення АЕС. У реакторах розплавилося ядерне паливо, накопичився водень, на трьох енергоблоках сталися вибухи – у повітря було викинуто радіоактивні елементи. Аварії надали найвищий - 7-й - рівень за Міжнародною шкалою ядерних подій. Аварія на "Фукусімі" вважається найстрашнішою з часів катастрофи на Чорнобильській АЕС 1986 року.