Міносвіти не зможе забезпечити новими підручниками усіх школярів, тому що частину грошей на їхній друк другий рік поспіль перенаправили на оборону. Виділені у бюджеті кошти відомство спрямувало на друк підручників для 5-х і 6-х класів, для національних меншин та дітей з особливими освітніми потребами для 10-х класів. Про це повідомила пресслужба МОН.
- Міністерство змушено було пріоритезувати те, що буде друкуватися. Маючи обмежений бюджет, надрукувати все, що потрібно, неможливо. П'ятий і шостий класи – це класи, які вчаться за новими навчальними програмами, по яких немає жодних підручників. Для першого і другого класів є надруковані підручники, і програми наразі не змінилися. Так, минуло п'ять років, але якщо обирати між старими, але актуальними підручниками й відсутністю будь-яких, то вибір очевидний. Втім, після друку підручників для пʼятих і шостих класів ми будемо повертатися до перших, других та інших класів, які потребують оновлені книжки, - повідомив заступник міністра освіти й науки Андрій Сташків.
Цього року уряд частково повернув фінансування Нової української школи (НУШ) і виділив на друк підручників 754 мільйони гривень. Цього вистачить лише на те, щоб надрукувати 66% підручників від загальної потреби для 6-х класів. Це такі предмети: українські мова та література, зарубіжна література, іноземна мова, історія, математика, природознавство, технології.
Ще 138,1 мільйона гривень Міносвіти отримало від міжнародних партнерів. За ці гроші вже надрукували підручники для 5-х класів з української, польської мов, математики та природничого циклу. За державні кошти надрукують історію України. Рада Європи пообіцяла надрукувати підручники із географії, інформатики й мистецтва.
Найгірша ситуація з кількістю підручників наразі в Івано-Франківській, Хмельницькій та Тернопільскій областях.
Другий рік поспіль українські школярі навчатимуться в умовах повномасштабної війни. Очно або у змішаному форматі будуть навчатись учні 80-85% шкіл.