Кабінет міністрів України у п'ятницю, 25 серпня, схвалив запровадження електронного документообігу під час та після проходження військово-лікарської комісії. Про це повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр у своєму Telegram-каналі.
- Для покращення якості медичного обслуговування військовослужбовців під час проходження ВВК та спрощення процедур реалізації постанов ВВК для військовослужбовців (оформлення відпусток, звільнення) Кабінет міністрів України затвердив порядок здійснення обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між військовими частинами, закладами охорони здоров'я,
територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, – розповіла вона.
Досі всі документи, пов'язані з проходженням ВВК, а також оформленням відпусток для продовження лікування чи звільнення військовослужбовця передавалися у паперовому вигляді, що, за словами заступника, суттєво ускладнювало зазначені процеси та створювало додаткові навантаження та незручності для військовослужбовця. Тепер Кабмін затвердив порядок електронного документообігу, який спростить взаємодію між усіма суб'єктами системи, що взаємодіють з військовослужбовцями в рамках військово-лікарської комісії, включаючи військові частини, центри комплектування та медичні установи. Такий підхід звільняє військовослужбовців від ролі "кур'єра", а натомість дозволяє швидко отримати документи, необхідні для проходження огляду та реалізації рішень ВВК.
Зазначені інститути зможуть надсилати та отримувати такі документи в електронній формі:
- іменні списки військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у закладах охорони здоров'я;
- ухвали військово-лікарської комісії у вигляді свідоцтва про хворобу або довідку ВВК;
- довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
- виписки з медичної картки амбулаторного та стаціонарного хворого;
- рапорти військовослужбовців про надання їм відпустки на лікування чи звільнення з військової служби за станом здоров'я.
- витяги із наказів військової частини.
Військово-лікарську комісію призовники проходять у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. На початку травня Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє створювати ВЛК при закладах охорони здоров'я Міноборони та МВС, а також при комунальних та приватних медичних закладах. Зазвичай призовників оглядають хірург, терапевт, невропатолог, офтальмолог, отоларинголог, дерматолог, психіатр, стоматолог. Однак у певних випадках коло лікарів може бути звуженим або розширеним – це за медичними показаннями. Наприклад, до огляду можуть підключити нефролога, якщо є доказ, що у людини є розлади у роботі нирок.