Вчителька з Краматорська здавала росіянам позиції ЗСУ біля Бахмута

Зрадницю затримали, їй загрожує довічне ув'язнення.

ssu.gov.ua

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одну російську агентку, яка передавала агресору розвіддані про дислокацію Сил оборони на Донеччині. Зловмисницею виявилась вчителька одного з ліцеїв у Краматорську, яка працювала на головне управління генштабу ЗС РФ (відомого як ГРУ). Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За вказівкою російської воєнної розвідки вона збирала інформацію про місця базування та переміщення підрозділів ЗСУ, які беруть участь у контрнаступі під Бахмутом. Ворога особливо цікавили дані про маршрути руху важкої бронетехніки та артилерійського озброєння українських захисників. Отримані відомості зрадниця дистанційно передавала до російського ГРУ через «зв’язкового» з тимчасово окупованої частини Луганської області.

Ним виявився близький знайомий фігурантки, який наразі перебуває у лавах підконтрольного агресору «МНС ЛНР». Саме він допоміг російській спецслужбі завербувала вчительку.

За наявними даними, розвідінформація потрібна була окупантам для планування бойових операцій, спрямованих на сповільнення контрнаступу ЗСУ в регіоні. Агентка передавала відомості через месенджер у вигляді фото з прив’язкою до місцевості та електронними координатами. Для конспірації вона підписала «зв’язкового» жіночим ім’ям. Під час обшуків у затриманої вилучили мобільний телефон, який вона використовувала у розвідувально-підривній діяльності на користь РФ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Суд обрав для неї запобіжний захід у виді тримання під вартою. Триває розслідування. Зловмисниці загрожує довічне ув’язнення.

Раніше суд виніс вирок російській агентці, яка шпигувала за підрозділами ЗСУ. Зловмисницю затримали на Житомирщині під час спецоперації української контррозвідки у червні 2022 року. Встановлено, що вона збирала інформацію про місця дислокації та переміщення підрозділів Сил оборони на північному напрямку. Після початку повномасштабного вторгнення її завербував кадровий співробітник російської військової розвідки, який обрав для неї оперативний псевдонім "Перемога".