Київські митники виявили у звичайній посилці артефакти часів Київської Русі

Київські митники перехопили спробу вивезти за кордон деталі холодної зброї, яка була виготовлена понад 10 сторіч тому.

facebook.com/KYIVcustomsUA

Київські митники перехопили спробу вивезти через кордон сім деталей холодної зброї, яка була виготовлена понад 10 сторіч тому. Артефакти намагалися вивезти з України, заховавши у звичайній посилці, що прямувала з Умані до Великої Британії. Дозволу на вивезення  від Мінкульту у перевізника не було. Про це йдеться у повідомленні Київської митниці.

Артефакти дослідили експерти Національного військово-історичного музею України. Особливо музейників зацікавили два предмети.

- Це регіональний різновид бронзового наконечника від піхв меча (бутероль) та бронзова трьохлисна накладка, що оздоблювала перев’язь – так званий «триксель». Обоє періоду Київської Русі X-XI сторіччя. Бутероль декорований ажурним зображенням птаха, в якому деталізовано голову, дзьоб, очі та пір’я, а композиція трикселя представлена переплетенням тулубів трьох драконів (або змій) , - йдеться у висновку екпертів Національного військово-історичного музею.

Серед інших вилучених артефактів - відносно рідкісна бронзова фібула-брошка з виїмчастою емаллю (провінціальний Рим ІІ-ІІІ ст. н.е.), різновид бронзового навершя руків’я меча романського походження з орнаментом ( ХІ-ХІІ ст. н.е.), перехрестя руків’я меча та основа двоскладового навершя від руків’я меча (ХІ-ХІІ ст. н.е.) і головка двоскладового навершя руків’я меча (ХІ-ХІІ ст. н.е.). Усі артефакти автентичні, виготовлені із бронзи з використанням технологій доіндустріального періоду.

10 серпня до Музею історії України передали пояс готів ІІІ століття,
незаконно проданий на аукціоні. Його знайшов "чорний археолог" на території Хмельницької області.