Третій саміт Кримської платформи розширить її географію

Учасники зустрічі обговорюватимуть безпеку у Чорноморському регіоні.

NASA.commons.wikimedia.org

23 серпня відбудеться третій Міжнародний саміт  Кримської платформи, присвячений тому, як бачить Україна майбутнє півострова та безпеку у Чорноморському регіоні.

До "Кримської платформи" приєдналася вже 61 країна

- У Києві у гібридному форматі пройде третій міжнародний саміт "Кримської платформи". Минулого року ми змогли приєднати країни Глобального Півдня. Сьогодні учасниками "Кримської платформи" є 61 країна. Наше завдання – розширити географію, - розповіла перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час Міжнародного форуму експертної мережі "Кримської платформи" – "Бачення майбутнього: експертний погляд".

Вона зазначила, що, серед іншого, саміт буде присвячений питанням відновлення та майбутнього Криму, як Україна бачить Крим, а також питанням безпеки, зокрема, Чорноморського регіону. Крім того, за словами Джапарової, 22 серпня, за день до саміту Кримської платформи, відбувається експертна дискусія.

Вона досліджує можливості та формування максимально повного бачення ситуації, в якій перебуває Україна на шляху до звільнення Криму та окупованих частин Чорного та Азовського морів. Учасники визначать та проаналізують найбільші ризики на шляху до реінтеграції півострова, а також обговорять шляхи їх подолання та можливого плану звільнення.

У програмі дискусії визначено розгляд двох тем: "Кроки до звільнення та відновлення сталої безпеки у Криму та Чорному та Азовському морях" та "Консолідація зусиль України та демократичного світу на шляху до реінтеграції Криму".

Організаторами стали експертна мережа «Кримської платформи» спільно з партнерами – Кримською правозахисною групою, Центром оборонних стратегій, Media Center Ukraine, Кримом SOS, Міністерством закордонних справ України. Організатор спеціальної події – меджліс кримськотатарського народу.

Серед спікерів заходу – перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов, голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, а також інші представники державних органів України, міжнародних аналітичних центрів та неурядових організацій.

Довідка Коротко про

«Кримська платформа» – це міжнародний переговорний майданчик України з деокупації Криму, консультаційно-координаційний формат, створений за ініціативою президента України. Метою «платформи» є підвищення ефективності міжнародного реагування на тривалу окупацію Криму, відповіді на зростання загроз безпеці, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні. Групи підтримки «Кримської платформи» створені в Парламентській асамблеї НАТО, сеймі Литви та сеймі Латвії.

У 2021 році в установчому саміті «Кримської платформи» у Києві взяли участь 46 міжнародних делегацій, представники країн НАТО та ЄС. У 2022 році в другому саміті "Кримської платформи" вже брали участь близько 60 іноземних країн та організацій, зокрема генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович Бурич, президент Польщі Анджей Дуда, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда.