РФ змінила тактику обстрілів: б'є по заходу країни та «шукає» нашу ППО

Щоденні ракетні атаки торкнулися вже всіх регіонів країни.

REUTERS

Останнім часом російські окупанти дещо змінили тактику обстрілів України. Тепер вони більше б'ють по західних та південних наших регіонах. Так, наприклад, 17 серпня в Україні чотири рази оголошували повітряну тривогу. Це було пов'язано зі злетом російських літаків МіГ-31К, які можуть нести гіперзвукові ракети "Кинжал".

Ціль – аеродроми та центри навчання

Спікер Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат пояснив частоту таких зльотів, а відповідно і повітряних тривог. «Вчора було просто більше зльотів, мабуть, тренувальні польоти. Авіація, зокрема льотний склад, потребує підтримки постійних льотних навичок. Це зліт-посадка, вихід на кордон пуску ракет тощо. Прийоми, що застосовуються саме для цього типу літаків», – зазначив він.

Причому ворог програмує маршрути атак таким чином, щоб обійти українську ППО, а також швидко змінює курс ракет. "Не вперше спостерігаються такі тактичні прийоми ворога. Вони планують наразі удари, програмуючи маршрути таким чином, щоб обійти якомога ефективніше нашу протиповітряну оборону, використовуючи слабкі місця, а також дані розвідки, зрозуміло. Ну й ракети постійно змінюють маршрут", - наголосив він.

Спікер додав, що російські ракети дуже швидко змінюють курс. Поки черговий пише у Telegram-канал буквально три слова повідомлення - "Рухається у бік Києва", ракета вже змінює напрямок і просувається в інший бік. Потім знову змінює напрямок, і знову", - пояснив Ігнат.

Також російські військові намагаються атакувати українські аеродроми, частина яких перебуває у західних регіонах. Цим і пояснюються останні масовані атаки у той бік. Американське видання Financial Times повідомляє, що через російські удари вглиб країни, що почастішали, українські льотчики змушені постійно курсувати між внутрішніми авіабазами та приватними аеропортами.

За даними видання, цього тижня Росія запустила десятки ракет у бік заходу України, метою яких були авіабази, злітно-посадкові смуги та центри підготовки льотчиків, що знаходяться за тисячі кілометрів від лінії фронту.

За словами джерел видання, цими атаками Москва намагається не дати ЗСУ використовувати далекобійні ракети Storm Shadow та Scalp, які запускаються з літаків. Озброєння також доводиться постійно перевозити разом із персоналом, який його обслуговує.

На думку командувача армії США в Європі генерала Бена Ходжеса, ці атаки показують, що Росія стурбована можливістю України завдавати ударів по її базах у Криму.

А речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявляв, що Росія своїми ударами по Україні 11 серпня намагалася знищити молодих українських льотчиків, які поїдуть навчатися керувати американськими винищувачами F-16.

Терор місцевого населення та паралізація органів влади

Крім того, росіяни знають, що повітряна тривога в Україні обмежує роботу наших установ та підприємств. "Ворог знає, що ми реагуватимемо на кожен зліт, вводячи обмежувальні заходи по країні, установах і підприємствах, тому це одна з причин, чому він це робить", - сказав Юрій Ігнат.

Він також додав, що навіть тренувальні польоти не гарантують, що ракети не будуть запущені. Тому ризик надто високий, щоб ігнорувати тривогу. "Якщо навіть росіяни проводять навчання, це не гарантує, що у цей час не відбудеться пуск ракет Х-47 "Кинжал". Ризик занадто високий, щоб ігнорувати тривогу, коли МіГ-31К знаходиться у небі", - наголосив спікер ВПС.

– Особливості тактики обстрілів росіян залежать від різних цілей. Якщо це удари по Києву, то їхня мета - терор місцевого населення та паралізація органів влади. Якщо це Одеса – то це знищення складів та зерна, яке є однією з основних статей доходів нашої країни. Удари по західних регіонах – це удари по аеродромах, де можуть бути розміщені літаки із далекобійними ракетами Storm Shadow та SCALP, яких дуже бояться росіяни. Львів – це логістичний хаб західних поставок із польського Жешува. Десь там же, на заході, знаходяться й центри навчання наших льотчиків, – розповів KP.UA  військовий експерт Іван Ступак.