На Волині студенти знайшли унікальний міський герб, який є найдавнішим в Україні

Знахідка була зроблена під час розкопок.

vnu.edu.ua

У місті Володимирі на Волині студенти-історики  під час археологічних досліджень, які проводяться у зв'язку з необхідністю прокладання нових трубопроводів, знайшли давній герб міста, який має стилізований вигляд і спричиняє багато зацікавленості серед дослідників та громадськості. Про це повідомили у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.  

На одній із ділянок виявили залишки споруди, які можут бути будинком міського голови чи іншого важливого посадовця, пов'язаного з міським управлінням. Археологічні дослідження виконує викладач кафедри історії України та археології Яд-Сарського національного університету імені Лесі Українки Віктор Баюк, який вказав на особливий характер знайденої споруди.

Головною відмінністю цієї споруди є наявність стилізованого герба міста на одній з кахельних печей. За словами Баюка, цей герб є одним з найстаріших міських гербів в Україні, офіційно засвідчений у 1324 році на листі міста Володимира до Штральзунда. Вчений також пояснив, що корона на кахельної печі є відгалуженням від давньоруського герба, який і зараз є офіційним символом міста.

Знахідки включають не лише герб, але й інші артефакти – ще три стилізовані герби Володимира та керамічну фігурку вершника. Окрім того, продовжуються дослідження, і в майбутньому всі знахідки будуть відновлені та досліджені спеціалістами-реставраторами, які працюють над відтворенням цих цінних елементів історії міста.

Раніше на Рівненщині археологи знайшли конструкцію поховальної пам’ятки-склепу, що дуже рідкісна для цієї місцевості.