В Україну вже йдуть потужні «Абрамси» та оновлені «Леопарди»

Вони значно посилять танковий кулак ЗСУ.

Лево1Десно2/commons.wikimedia.org

Нині активнішими темпами йде поповнення українського танкового парку західними зразками. А це дозволить значно прискорити український наступ та визволення наших територій.

«Абрамси» восени вже будуть в Україні

У США нарешті схвалили постачання Києву першої партії танків Abrams, і до осені вони вже будуть в Україні. "Перша партія танків Abrams, що поставляються США в Україну, була схвалена до відправлення, танки повинні прибути в Україну до початку осені", - наводить телеканал CNN слова начальника відділу постачання американської армії Дугласа Буша.

31 танк, призначений для України, перебував на ремонті та готувався до відправки протягом кількох місяців. Дуглас Буш не уточнив, скільки саме танків увійде до першої партії, але видання Politico пише, що може йтися про 6-8 машин, які можуть опинитися на фронті в Україні у вересні.

Білий дім у січні 2023 року оголосив про наміри передати Україні 31 «Абрамс» новітньої модифікації М1А2. Проте з огляду на те, що надання цієї модифікації танків могло зайняти близько року, наприкінці березня США ухвалили рішення надати Україні модифікацію танків попередньої моделі - М1А1. А це дозволить США значно прискорити надання "Абрамсов".

M1 Abrams - основний бойовий танк третього покоління виробництва США, який був названий на честь генерала Крейтона Абрамса, що обіймав посаду начальника штабу армії Сполучених Штатів і командував збройними силами США у В'єтнамі (1968-1972).

«Абрамси» вважаються добре озброєними, мобільними броньованими бойовими машинами та розраховані на ведення бойових дій у різних умовах сучасної війни. Надходять на озброєння США з 1980 року і сьогодні залишаються головним бойовим танком Сполучених Штатів. Передбачається, що у Сполучених Штатах продовжать термін служби Abrams до 2050 року. Існує три основні версії танка: M1, M1A1 та M1A2. Вони відрізняються один від одного покращеним озброєнням, системою захисту, електронікою.

Характеристики:

А за ними прийдуть «Леопарди»

Україна також отримає близько 30 із 50 танків Leopard-1, придбаних збройовим концерном Rheinmetall у бельгійської компанії OIP Land Systems. Як повідомляє видання Handelsblatt із посиланням на джерела, Rheinmetall придбав 50 танків Leopard-1, після чого їх відремонтують та модернізують на заводах концерну в Дюссельдорфі. "Зрештою, близько 30 із 50 бойових танків буде доставлено до України", – повідомляє газета.

Leopard-1, -2 – з десятка найкращих танків світу (поряд із ізраїльським танком «Меркава», південнокорейським К2, американським Abrams, англійським Challenger 2 та французьким Leclerc). Найсучасніший російський танк Т-90 до цього переліку не входить, оскільки Leopard за тактико-технічними характеристиками значно випереджає російський варіант.

Озброєння - 120-мм гладкоствольна гармата Rh-120 фірми Rheinmetall. З гарматою спарений кулемет MG3 калібру 7,62 мм. Ще один MG3 розташований в турельній установці на люку, що заряджається. Швидкострільність - до 8 пострілів за хвилину в русі.

Системи керування вогнем виробляють дані для стрільби (кути вертикального та горизонтального наведення гармати) на основі атмосферних умов, типу боєприпасу, просторового положення танка, відстані до цілі. Для прицілювання навіднику потрібно вибрати ціль та накласти на неї маркер. Виявити замасковані цілі допомагає спеціальний датчик, який реагує на їхнє теплове випромінювання.

Характеристики:

Думка експерта

Ігор Романенко, ексзаступник начальника Генштабу України:

– Ці танки потрібні для посилення наступального потенціалу ЗСУ. Як іде сам наступ: спочатку б'ють далекобійні ракети, потім артилерія, за цим до бою приєднуються танки, за якими йде піхота на бронетранспортерах. Тому в серпні нам потрібно буде сконцентрувати всі свої танкові можливості, тому що військові дії вже зараз активізувалися не лише на мелітопольському, бердянському та херсонському напрямках, а й ворог посилює свій контрнаступ на сході та кидає свої сили під Бахмут. А все це треба відбивати. Тобто танки потрібні як для наступу, так і оборони.