Нова допомога від Заходу: багато снарядів, гаубиці та бронемашини

Одразу кілька держав заявили про передачу Україні додаткових вантажів для ЗСУ.

commons.wikimedia.org

Сполучені Штати на початку наступного тижня можуть анонсувати новий пакет військової допомоги Україні. За інформацією американського видання Politico, Міністерство оборони Сполучених Штатів очікує, що про наступний транш у Вашингтоні оголосять на початку наступного тижня.

США обіцяють ракети і Javelin

Допомога містить додаткові боєприпаси для систем Patriot та NASAMS та комплексів HIMARS, зенітні комплекси Stinger, протитанкові комплекси Javelin, 32 бронетранспортери Stryker, 155-мм та 105-мм артилерійські снаряди, а також 120-мм та 60-мм.

Крім того, в пакеті американської військової допомоги - ракети TOW, безпілотні авіаційні комплекси Hornet, авіаційні ракети Hydra-70, "тактичні аеронавігаційні системи", підривні боєприпаси для подолання перешкод, понад 28 мільйонів патронів до стрілецької зброї та гранат, прилади нічного бачення, а також запчастини та навчальні боєприпаси.

Болгарія та Південна Корея допоможуть подолати «снарядний голод»

А видання Financial Times повідомляє, що Болгарія та Південна Корея уклали угоду зі США про постачання Україні 155-мм боєприпасів. Також тривають переговори з Японією.

Зазначається, що США прагнуть збільшити постачання вкрай важливих для України 155-мм боєприпасів, які використовуються у гаубицях вздовж усієї лінії фронту. Очікуються поставки від міжнародних союзників у короткостроковій перспективі. Також Вашингтон розраховує протягом наступних двох років збільшити власне виробництво. Американські чиновники розповіли, що Україна використовує за день до 8 тисяч артилерійських снарядів.

При цьому Financial Times додає, що армія США будує більше виробничих ліній із виробництва снарядів. Зокрема, переобладнує підприємство в Онтаріо (Канада) та будує нову збірну лінію у Техасі. Джерела у військових колах зазначають, що США можуть створити нові об'єкти в Арканзасі, Айові та Канзасі, де будуть завантажувати, збирати та пакувати 155-мм снаряди.

За даними армії США, Вашингтон має на меті виробляти до 90 тисяч боєприпасів на місяць до 2025 фінансового року, порівняно з 24 тисячами зараз і 14 тисячами на місяць до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Європейці дають бронемашини та гаубиці

Нідерланди, Бельгія та Люксембург поставлять Україні бронемашини M113. Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен пояснила, що ця броньована гусенична машина також допомагає безпечно перевозити солдатів. "Так ми підтримуємо піхоту на землі", - додала Оллонгрен. Глава Міноборони Нідерландів пояснила, що ці поставки будуть здійснені разом із Бельгією та Люксембургом.

Міноборони Нідерландів повідомляє, що M113 буде оснащено дистанційно керованою системою озброєння. І на автомобілі можна встановити кулемети. Україна також отримає потрібні запчастини. "Передбачається, що весь пакет буде передано десь найближчими місяцями", - повідомили в оборонному відомстві.

Президент Словаччини Зузанна Чапутова заявила, що її країна відправить Україні 16 гаубиць Zuzanna-2 та налагодить їхнє спільне виробництво з Україною. "Ми одна з країн, які допомагали Україні і у військовому плані. Ми надали засоби протиповітряної оборони, ми надали бойові літаки. І співпраця у цій сфері поступово переходить у співпрацю в інших областях. Нам вдалося підписати контракт на постачання 16 гаубиць Zuzannа-2 в Україну, і це станеться вже дуже скоро. Ми будемо розробляти спільно новий тип гаубиць, почнеться спільне виробництво боєприпасів, і наші підприємства розмінують територію України", - сказала Чапутова.