Викрили масштабну схему ухилення від призову – майже 100 обшуків у 11 областях

За результатами обшуків у столиці та 10 областях правоохоронці виявили та вилучили документацію та інші речові докази.

npu.gov.ua

Українські правоохоронці викрили масштабну схему видачі довідок про непридатність до військової служби. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

- Майже 100 обшуків у військкоматах 11 областей – викрито масштабну схему ухилення від призову. За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування з кримінального провадження за фактами організації ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.
Наразі у рамках розслідування проведено близько 100 санкціонованих обшуків на території Одеської, Закарпатської, Київської, Полтавської, Вінницької, Черкаської, Чернігівської, Львівської, Житомирської, Івано-Франківської областей та м. Києва, - зазначили у відомстві.

Правоохоронці встановили, що посадові особи Білгород-Дністровського РТЦК та СП, діючи спільно з членами військово-лікарської комісії, за посередництва сторонніх осіб за грошову винагороду налагодили схему видачі довідок про визнання особи непридатною до військової служби за станом здоров'я та виключення її з військового обліку.

Вартість таких "послуг" становила від 7 до 10 тисяч доларів. Сума залежала від платіжної спроможності ухилянта, місця його проживання та терміновості виїзду, зазначають у спецслужбі. Так звані ухилянти протягом 1-2 днів ставали на облік у Білгород-Дністровському РТЦК та СП, проходили військово-лікарську комісію та за її результатами визнавалися непридатними до військової служби, і їх знімали з військового обліку за станом здоров'я.

Правоохоронці встановили, що "клієнти" під час проходження ВЛК навіть не прибували до м. Білгород-Дністровський, а надалі використовували отримані документи для виїзду за кордон. Після оформлення фіктивних документів фігуранти повідомляли ухилянтам маршрут втечі за кордон, який пролягав через міжнародний пункт пропуску "Староказаче" на Одещині.

Також слідством встановлено, що для прикриття своєї злочинної діяльності посадовці Білгород-Дністровського РТЦК та СП знищили частину службових документів, у тому числі особових справ, облікових карток та медичної документації осіб, непридатних до військової служби за станом здоров'я. Хоча, згідно з наказом Міністерства оборони України, така документація має зберігатися щонайменше 5 років, а зменшення такого терміну заборонено.

За результатами обшуків у столиці та 10 областях правоохоронці виявили та вилучили документацію та інші речові докази. Крім того, під час проведення обшуків за місцем проживання та у транспортних засобах, якими користуються ухилянти, знайшли 13 довідок військово-лікарської комісії про виключення їх з військового обліку за станом здоров'я та 15 тимчасових посвідчень військовозобов'язаного. Слідство продовжується, вирішується питання про повідомлення про підозру причетних до скоєння злочинів осіб, зазначають в ОГП.