Вчені виявили у космосі яскравий об'єкт, природу якого не можуть пояснити

Він знаходиться на відстані 15 тисяч світлових років від Землі.

livescience.com

Дослідники виявили в космосі яскравий об'єкт, що повільно обертається. Він знаходиться на відстані 15 тисяч світлових років від Землі і не піддається жодному логічному поясненню з погляду сучасної науки. Про це повідомляє Live science.

За словами вчених, виявлений ними об'єкт схожий на магнетар – нейтронну зірку із надпотужним магнітним полем. Зазвичай радіоімпульси таких об'єктів повністю припиняються за кілька місяців чи років. Обертання магнетара сповільнюється до точки, яка називається "лінією смерті" - теоретичного порогу, за яким магнітне поле зірки стає надто слабким, щоб генерувати більш високоенергетичне випромінювання. Однак цей нещодавно відкритий магнетар понад 30 років спалахує постійним яскравим випромінюванням поза межею смерті.

- Об'єкт, який ми виявили, обертається занадто повільно, щоб виробляти радіохвилі - він знаходиться за межею смерті, - сказала Наташа Герлі-Уокер, радіоастрономка з Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень Австралії (ICRAR) і провідний автор нового дослідження об'єкта. Але ми їх бачимо

У разі підтвердження гіпотез вчених, цей магнетар може представляти новий клас зіркових об'єктів, що суперечить усім поточним теоретичним моделям. Щоб дізнатися більше про незрозумілий об'єкт, дослідники порівняли спостереження з даними радіотелескопів по всьому світу, а також вивчили архівні дані, починаючи з 1988 року. Вони побачили, що той самий об'єкт з'являється у найстарішому наборі даних, пульсуючи майже з тим самим 22-хвилинним інтервалом за останні 33 роки. Особливі якості – повільне обертання об'єкта, його наддовгий період імпульсу та надзвичайна тривалість режиму радіовипромінювання – не зазнають усіх нав'язаних моделей, пишуть дослідники.