Екс-глава МОЗ Степанов підтвердив, що отримав підозру від НАБУ

Справа стосується зловживань у період його роботи на держпідприємстві "Поліграфічний комбінат Україна" у 2013-2016 роках.

facebook.com/maksym.stepanov.official

Колишній голова Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов підтвердив, що напередодні отримав підозру НАБУ в організації корупційних схем на держпідприємстві "Поліграфічний комбінат Україна", яке очолював у 2013-2016 роках. Про це Степанов написав у соцмережах.

– Сьогодні у пресі з'явилася інформація про те, що НАБУ вручило мені підозру. Підтверджую її. Наразі перебуваю у відрядженні, проте співпрацюю з адвокатом із цього приводу та докладно вивчаю матеріали справи. Більше інформації зможу повідомити через кілька днів і прокоментувати всі ті нісенітниці, які утримуються в звинуваченнях НАБУ, - написав він.

Степанов також додав, що ЄДАПС довгі роки був символом корупції, але, будучи директором поліграфкомбінату, йому вдалося повністю ліквідувати його. Однак зараз його знову повернули, додав він, зазначивши, що влада просто намагається помститися йому, а тому незабаром він має намір зробити кілька гучних заяв.

За даними слідства, у 2013 році колишній голова Поліграфкомбінату придбав на підставних осіб естонську компанію, через яку організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків для паспортів, ID-карток, посвідчень водія тощо. Ця компанія закуповувала матеріали безпосередньо у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за цінами. За інформацією слідчих, протягом 2013-2016 років за цією схемою група зловмисників заволоділа коштами близько півмільярда гривень.

Також підозрювані зареєстрували на іноземну компанію право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів, повідомляють правоохоронці. Така схема дозволила отримувати додаткову винагороду у формі роялті. Кабінет міністрів з ініціативи НАБУ та САП припинив ці виплати на початку 2022 року. За даними слідства, частину грошей у розмірі майже $1,5 млн. головний підозрюваний легалізував в Україні, у тому числі шляхом фіктивного продажу корпоративних прав за завищеною вартістю. 20 липня Степанову повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна) та ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей) Кримінального кодексу.