Міноборони заявило про закупки "тисяч дронів" українського виробництва

Міноборони спростувало заяви про відсутність держзамовлень на дрони.

mil.gov.ua

Від лютого 2022 року Міністерство оборони прийняло на озброєння 28 моделей безпілотників вітчизняного виробництва. Загальна кількість отриманих БПЛА налічує "тисячі одиниць". Таким чином міністерство спростувало заяви про відсутність держзамовлень на дрони.

- Серед них у тому числі 9 моделей дронів-камікадзе, серед яких три - літакового типу, а також шість моделей FPV-дронів. Загальна кількість поставлених до Збройних сил України БПЛА та дронів в рамках закупівель Міноборони налічує тисячі одиниць. Розвиток українського виробництва озброєння та військової техніки, зокрема, розвідувальних, ударних дронів, дронів-камікадзе та баражуючих боєприпасів, є пріоритетом для Міноборони, - йдеться у повідомленні.

У Міноборони зазначили, що восени 2022 року суттєво спростили процедури для винахідників та виробників. Тому термін прийняття в експлуатацію нового озброєння і техніки “скоротився з приблизно з 2 років до 3-5 тижнів”. Водночас у відомстві уточнили, що не можуть закупити моделі, які не запущені у серійне виробництво. Закупівлю дронів Міноборони здійснює на підставі замовлення від Генштабу.

21 липня уряд схвалив дворічний експериментальний проєкт з виробництва боєприпасів для БПЛА. Постанова скасовує низку бюрократичних процесів і дозволяє приватним компаніям в Україні легально виробляти боєприпаси для дронів. Раніше, щоб допустити боєприпаси до експлуатації, необхідно було витратити близько року, що утруднювало появу нових виробників на ринку.

На початку червня керівник навчального центру аеророзвідки Марія Берлінська заявила, що в Україні брак дронів, а Міноборони, Мінцифри, "Армія дронів" та волонтери не покривають і 10% від їхньої потреби". За словами Берлінської, порівняно дешевий дрон, який обходиться у 500 – 600 доларів, здатний завдати чималих втрат ворогові. Міноборони на це відповіли, що закуповують дрони за тією потребою, яку формують ЗСУ.