Зеленський доручив продовжувати роботу "зернового коридору" попри ризики

За словами президента, Україна розуміє ризики, загрози та перспективи. 

facebook.com/zelenskiy.official

Президент України Володимир Зеленський доручив продовжувати роботу «зернового коридору». Про це він повідомив після Ставки Верховного Головнокомандувача.

- Головкому Залужному, командувачу Неїжпапі та міністру Кубракову – підготувати комплекс заходів для продовження роботи «зернового коридору». МЗС – напрацювати аналогічні дипломатичні кроки, — написав Зеленський у своєму телеграм-каналі.

За словами президента, Україна продовжує системну роботу із захисту своїх портів та інфраструктури зернової ініціативи, розуміючи “ризики, загрози, перспективи”. 

Іншим питанням на Ставці Верховного Головнокомандувача стала присутність “вагнерівців” у Білорусі.

- Північний кордон. Тримаємо під пильним контролем діяльність найманців у Білорусі. Доповіді ГУР МО, СЗР, ДПСУ, — розповів Володимир Зеленський.

Окрім ситуації на фронті, на Ставці Верховного Головнокомандувача також обговорили комплексну перевірку роботи ТЦК – військкоматів. На Ставці заслухали проміжний звіт, а до кінця місяця очікуються результати інспекції.

17 липня Росія заявила, що з 18 липня виходить із Чорноморської зернової ініціативи з безпечного транспортування зерна з українських портів. 19 липня Міноборони РФ оголосило, що з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення. 20 липня Міноборони України заявило про дзеркальну відповідь у Чорному морі: з 21 липня всі судна, які прямують у напрямку російських та окупованих українських портів, можуть розглядатися як потенційні перевізники вантажів військового призначення “з усіма відповідними ризиками”.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна уклала зернову угоду с ООН та Туреччиною. Окремий договір з ними уклала РФ.