Вчені НАН констатували, що Каховського водосховища більше не існує

Імовірність того, що територія колишнього Каховського водосховища повністю відновиться до свого природного стану, дуже мала.

t.me/golostoday

Співробітники Українського гідрометеорологічного інституту Держслужби з надзвичайних ситуацій та Національної академії наук України заявили, що Каховського водосховища більше не існує. Від початкової площі водоймища нині залишилося менше 13%. Про це йдеться на сайті НАН України.

Фахівці зазначають, що загальна площа Каховського водосховища за день до підриву Каховської ГЕС росіянами, тобто 5 червня, становила понад 2 тисячі квадратних кілометрів. Наразі - 261,1 кв. км, а це лише 12,7% від початкової площі водойми. Крім того, відновлене русло Дніпра займає площу 120,9 кв. км.

Також фахівці вважають 24 червня датою переходу від осушення Каховського водосховища до початку відновлення природного стану території. Однак ймовірність того, що територія повністю відновиться, дуже мала.

- Осушення Каховського водосховища призводить до формування негативного впливу і на якість атмосферного повітря довколишніх територій. Починаючи з 20 червня 2023 року після осушення частини Каховського водосховища територія поступово стала новим джерелом викидів аерозолю в атмосферне повітря, що надходить унаслідок підняття пилу вітром. Імовірність того, що територія колишнього Каховського водосховища повністю відновиться до свого природного стану, дуже мала, - зазначають вчені.

Підрив Каховської ГЕС на Херсонщині стався у ніч проти 6 червня. У Дніпро потрапило не менше 150 тонн моторної оливи, а в зоні підтоплення опинилося 80 населених пунктів. З 19 червня на територіях Херсонської, Миколаївської та Одеської областей заборонили купатися та ловити рибу.