Українські медики вперше провели трансплантацію кісткового мозку 2-місячній дитині

Донором стволових клітин став 4-річний брат малюка.

facebook.com/ndslohmatdyt

Фахівці київського "Охматдиту" вперше провели трансплантацію кісткового мозку (ТКМ) двомісячному Максиму, малюкові з Івано-Франківської області. Про це повідомили на сторінці Facebook установи.

Лікарі розповіли, що коли Максим народився, у нього, як і в інших новонароджених, взяли зразок крові для неонатального скринінгу на 21 рідкісне захворювання. Таким чином у дитини після народження виявили тяжкий комбінований імунодефіцит. Тільки пересадка кісткового мозку могло врятувати маленького пацієнта.

– На 48-й годині життя у дитини взяли зразки крові для проведення дослідження. У Львівському скринінговому центрі було проведено початкове дослідження, невтішний результат підтвердили згодом в експертному центрі "Охматдиту". Завдяки скринінгу хворобу вдалося виявити ще до появи перших симптомів та розпочати своєчасне лікування, – зазначила завідувач лабораторією медичної генетики НДСЛ «Охматдит» Наталія Ольхович.

За словами лікарів, лише 5% дітей без трансплантації кісткового мозку виживають при цьому захворюванні. Загалом 95% помирають здебільшого від інфекцій. Співробітники медзакладу взялися за лікування дитини. Донором кісткового мозку для Максима став його 4-річний брат Євген. Максимчику не було ще й 2 місяців, коли йому провели трансплантацію. Це найменший пацієнт в Україні, якому провели ТКМ, кажуть лікарі. Завдяки цьому тепер він має шанс на повноцінне і довге життя. Його імунна система здатна впоратися із викликами та більше не боїться інфекцій.

Хлопчика вже виписали із лікарні. Він почувається добре і разом із мамою поїхав додому, до Івано-Франківської області.

Раніше медики Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" пересадили дві нирки та печінку маленьким пацієнтам медичного центру. Донором став 4-річний хлопчик із Рівного, у якого діагностували смерть мозку.