Індійська космічна агенція у п'ятницю, 14 липня, успішно запустила космічний корабель Chandrayaan-3 на Місяць. Про це повідомляє Space.
Запуск ракети-носія GSLV Mark III з космічним кораблем Chandrayaan-3 відбувся з космодрому Сатіашрай у Шріхарікоті, штат Тамілнад. Вже через 16 хвилин після початку операції космічний корабель, як і планувалося, відокремився від LVM3 і вийшов на орбіту навколо Землі, прямуючи до Місяця. Вчені сподіваються, що Chandrayaan-3 приземлиться на південному полюсі Місяця 23 або 24 серпня.
Після приземлення шестиколісний місяцехід Pragyan, який живиться від власної сонячної батареї, скотиться на поверхню Місяця. Він збиратиме зразки місячного ґрунту та каміння, а також визначатиме їхній хімічний склад завдяки лазерній індукції.
Загалом Chandrayaan-3 є третьою космічною місією Індії на Місяць. Перша ж була запущена ще 2008 року, а друга - у 2019-му. Попередня місія не вдалася через те, що пара посадкового модуля та всюдихода «Чандраян-2» врізалася в Місяць через програмний збій. Представники Індійської організації космічних досліджень (ISRO), національної космічної агенції країни, кажуть, що цього разу вони впевнені в успіху. Вони сподіваються, що модуль та всюдихід зможуть безпечно приземлитися біля південного полюса Місяця. Це переважно незвіданий регіон супутника, який Індія мріє відкрити першою.