У Мелітополі два місяці тому зникла журналістка: росіяни могли затримати її просто на вулиці

Даних про Ірину Левченко немає.

telegraf.com.ua

У травні російські окупанти викрали у Мелітополі журналістку  Ірину Левченко та її чоловіка. Через два місяці про їхню долю досі нічого не відомо, повідомляє Telegraf. 

До початку повномасштабної війни Ірина Левченко активно працювала у загальнонаціональних періодичних виданнях, розповідаючи історії про видатних людей з України та усього світу, а також освітлюючи проблеми суспільства у Запорізькому регіоні.

Після окупації Мелітополя Ірина припинила журналістську діяльність та поставила її на паузу. Разом зі своїм чоловіком Олександром вони їздили на свою дачу, де займалися садівництвом і вирощуванням різних овочів та ягід — це було їхнє хобі.

У травні після 14,5 місяців проживання в умовах окупації Ірину Левченко та її чоловіка Олександра затримали. Обставини їхнього зникнення залишаються невідомими, але родичі повідомили, що замки на дверях їхньої квартири були непошкоджені, а їхні велосипеди залишилися на місці. Існують припущення, що Ірину та Олександра могли затримати просто на вулиці.

Відтоді минуло два місяці. За даними одного з видань, їх можуть звинувачувати у «злочинах» проти окупаційної влади. Сестра Ірини, Олена Руденко, повідомляє, що Олександр зміг передати записку з полону, в якій зазначено, що його звинувачують у "тероризмі".

- Не можу думати про Іру без сліз, не то що розповідати про неї. Це сльози від безлічі переживань за неї, безсилля якось змінити ситуацію і злості на цих в****дків, які причетні до викрадення і загалом політики боротьби з цивільним населенням на окупованих територіях… Я досі сподіваюсь, що отримаю від Іри якесь звичне повідомлення. Але чим більше минає часу, тим краще розумію, що невідомо, коли це станеться… Найбільше я боюся побачити відео, на якому Іра в чомусь зізнається, а з іншого боку - це буде хоч якесь підтвердження, що вона жива, - розповіла колега Левченко, чиє ім’я не розкривається з міркувань безпеки.

Джерела у силових органах, які причетні до процесу обміну полоненими, акцентують увагу на катастрофічній ситуації для цивільного населення.

- Росіяни просто викрадають їх, але вони не бажають їх обмінювати, оскільки у нас немає їхніх громадян серед полонених. Ми є цивілізованою країною і не займаємося викраданням громадян незалежно від їхнього громадянства, - підкреслюють джерела.

- Станом на 6 липня 2023 року досі невідомо, де знаходяться Ірина та її чоловік і чому їх затримали. Ми звертаємось до міжнародних організацій з проханням посприяти визволенню цивільних заручників — Ірини та Олександра Левченків, - наголосили у Telegraf.

Українська влада неодноразово повідомляла про факти викраденнями росіянами людей на окупованих територіях. Йдеться як про військових, цивільних, так і про дітей. Так, наприкінці червня стало відомо, що РФ вивезла з тимчасово окупованих територій Херсонщини 185 українських дітей - нібито "на відпочинок".