Українські старшокласники створили комікс, у якому сучасні відомі українські волонтери стали прототипами для створення персонажів. Герої змальовані з Сергія Притули, Євгена Клопотенка, Джамали і пса Патрона.
Сам комікс має назву «Смілива шістка», і створений він у рамках молодіжної ініціативи #ВліпиЗаСебе, яка реалізується освітньою фундацією GoGlobal.
За сюжетом коміксу, у сонячній і квітучій Україні живуть щасливі і усміхнені люди. Однак, як і в реальному житті, Україна має дуже поганого сусіда – Козляндію, де в тотальних злиднях, злобі і темряві живуть істоти-кацапи з тілом людини і головою козла. Кацапи бажають, щоб всі жили так, як і вони - у темряві, щоб ніхто не знав щастя й радості.
Козляндія розвʼязала в Україні війну
Ілюстрації до коміксу намальовані старшокласниками, які навчаються на дизайнерів. Текст коміксу написала дитяча письменниця Маша Сердюк, авторка біографічних нарисів для дітей про життя відомих людей, а також декількох гастрономічних книжок.
KP.UA поспілкувалася з Машою Сердюк і дізналась про «Сміливу шістку» більше.
- Комікс про українських супергероїв малювали учні підліткового акселератора Ampli - це дуже крутий проєкт, де діти отримують професійні знання у сфері IT, дизайну та підприємництва. Вони були готові розпочати малювати, але потрібна була історія. Тому шукали автора, який би міг їм у цьому допомогти. Комікси я ніколи не писала, тож це стало певним викликом для мене. І я вирішила спробувати. Вийшло дуже цікаво і, як на мене, дуже потужно, - розповідає Маша Сердюк.
Про що розповідає історія «Сміливої шістки»? Чому вчить і до чого спонукає?
- Це історія про братика й сестричку Ромчика та Яринку, які в умовах військового стану в Києві намагаються потрапити до своєї бабусі. Їм заважають це зробити. Козляндія розвʼязала війну, бо хоче, щоб Україна, як і вона, жила в тотальних злиднях і темряві, - продовжує наша співрозмовниця.
На допомогу Ромчику та Яринці приходять українські волонтери.
- Думаю, це дуже важлива та світла історія, адже вона розповідає про те, що супергерої живуть серед нас, і вони щодня наближають нашу з вами перемогу. А ще ця історія про те, що добро завжди перемагає зло, - додає Маша Сердюк.
Абсолютно кожна людина на землі володіє певною суперсилою
Прототипами героїв-волонтерів для казки стали відомі всім українцям Євген Клопотенко, Сергій Притула, Джамала і пес Патрон.
- Це яскраві, впізнавані персонажі. Діти люблять їх, слідкують за їхніми пригодами в соцмережах, рівняються на них. Кожен герой має особливий талант, який допомагає країні у спільній боротьбі за перемогу. Оскільки волонтери є супергероями сьогодення, ми наділили кожного суперздібностями. За фактом, мені не довелося нічого вигадувати, бо кожен із вищезгаданих героїв насправді має ці таланти, - пояснює Маша Сердюк.
Так, собачка Куля, прототипом якої є пес Патрон, - швидка як куля, може чути міни за кілометри і в суцільній темряві веде людей безпечними шляхами. Пан Притулюк, прототипом якого став Сергій Притула, має суперздібність збирати великі суми грошей на добрі справи за лічені хвилини. А пан Клопотюк, прототипом якого став Євген Клопотенко, вміє зварити «кашу з сокири», тобто буквально з нічого приготувати смачний обід. Сусанна, прототипом якої є Джамала (до речі, справжнє ім’я співачки - саме Сусанна). Її суперздібність - своїм чарівним голосом заморожувати зло.
- Я щиро переконана: абсолютно кожна людина на землі володіє певною суперсилою, просто інколи ми про це не здогадуємося, тому не вміємо цю суперсилу використовувати. У когось суперсила - це чарівний голос, який допомагає збирати донати на концертах, як у Джамали, у когось - руки, які готують смачнющу їжу, як у Клопотенка, який влаштовує благодійні вечері. У когось - добре серце, сповнене любовʼю, турботою та ніжністю, що здатне лікувати поранені душі. Суперсилу мають абсолютно всі, і якщо повномасштабна війна не розкрила її на повну, я впевнена, що її час обовʼязково настане трошки пізніше, - говорить наша співрозмовниця.
Комікс зі щасливим кінцем
Подібні ініціативи допомагають дітям реалізувати свій творчий потенціал, хлопці та дівчата дуже активно долучаються до колективної розробки творів.
- Якщо текст я писала сама на власний розсуд, то малюнки були спільною роботою, в якій група підлітків вчилася працювати в команді, дослухаючись думки одне одного та порад керівника. Це комікс зі щасливим кінцем, а нам сьогодні конче необхідні подібні історії. Бо всі дуже втомилися від мороку, який щоденно ллється з усіх новин, хочеться перепочити від жахіть, видихнути та повірити, що казки з гепі-ендом трапляються і в реальному житті. Якщо наш комікс може стати таким промінчиком радості бодай для однієї людини, а особливо для дітей, значить ми все зробили правильно, - говорить Маша Сердюк.
«Сміливої шістки» у продажу поки що немає, бо цей комікс є чимось на кшталт дипломної роботи для підлітків, які навчаються на дизайнерів. Але організатори проєкту кажуть, що весь комікс доступний за посиланням.