ДПСУ: Білорусь може розмістити до 8 тисяч "вагнерівців", Сили оборони напоготові

Обстановка на кордоні на даний момент залишається повністю контрольованою.

t.me/DIUkraine

Близько 8 тисяч російських найманців ПВК "Вагнер" можуть розміститися на території Білорусі. Сили оборони усвідомлюють додаткову потенційну загрозу та перебувають у постійній бойовій готовності. Про це речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко у коментарі " Українській правді ".

Як пояснює Демченко, ситуація на кордоні наразі залишається повністю контрольованою. Наразі на території Білорусі наступальних угруповань Росії не спостерігається. У той же час країна-терорист РФ продовжує використовувати РБ як базу для підготовки своїх підрозділів та польотів військової авіації.

Розвиток ситуації в Білорусі перебуває на постійному контролі та постійно відстежується, додає Демченко. Враховуючи нові можливі ризики, пов'язані з готовністю Лукашенка розмістити у себе найманців із приватних військових кампаній, Україна зміцнює свою оборону на цьому напрямі, зазначає речник ДПСУ.

За його словами, наявна інформація, у тому числі і з відкритих джерел, свідчить про проведення робіт з облаштування місць для подальшого розміщення російських найманців із ПВК. А враховуючи підтримку, яку Росії надає Білорусь, кількість найманців, яких захоче прийняти Лукашенко, може бути дуже значною. Мова може йти про 8 тисяч людей, каже офіцер. Наприклад, за даними ДПСУ, кількість російських військових із підрозділів регулярної армії, які перебувають у Білорусі, на сьогодні становить близько 2 тисяч. І хоча розгортання польових таборів спостерігається на значній відстані від кордону України, саме перебування найманців у Білорусі становитиме додаткову потенційну загрозу нашій країні, насамперед пов'язану з диверсійною роботою та створенням різноманітних провокацій, зазначив Демченко.

- Для посилення кордону з Білоруссю рішенням Ставки було визначено головному та командувачу північного спрямування виконати необхідний комплекс заходів. Зазначимо, що підрозділи ДПСУ добре розуміють загрози, які можуть бути з напряму Білорусі, і разом з іншими складовими Сил оборони України перебувають у постійній готовності до реагування на можливі провокації з боку супротивника та рішучих дій у відповідь, - розповів він.

Напередодні президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, у ході якої обговорив із командувачами армії ситуацію на фронті та доручив посилити північний напрямок.