Керівництву Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, який належить бізнесмену та екснардепу Костянтину Жеваго, повідомили про підозру. Про це 29 червня заявили ДБР, СБУ та Офіс Генпрокурора.
- Підозру повідомили керівництву правління комбінату, начальникам відділів, через які здійснювали фінансові оборудки підприємства, а також керівництву фірми-прокладки, через яку відбувались махінації, — йдеться у пресрелізі ДБР.
За даними слідства, топменеджмент ключового підприємства бізнес-імперії Жеваго у 2019-2021 роках протиправно заволодів майже 400 мільйонами гривень від видобутку та подальшої реалізації корисних копалин державного значення без відповідних дозволів. Зокрема, продавав без відповідних дозволів щебеневу сировину, яка виготовлялась з відходів, видобутих у кар’єрі корисних копалин. Готівка від продажу виводилася через конвертцентри.
- Наразі проведено 15 обшуків на території Києва, а також Харківської та Полтавської областей, в офісних приміщеннях та за місцями проживання топменеджерів ПрАТ «Полтавський ГЗК», у фірмах-прокладках та на підприємствах транзитно-конвертаційного сектора, — додали у бюро.
Шість осіб отримали підозру: голова правління, заступник голови правління, головний бухгалтер, начальник відділу, а також два колишні керівники товариств. Слідчі ДБР ініціюють обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат — підприємство у місті Горішні Плавні, найбільший український експортер залізорудних котунів до Європи - входить до групи Ferrexpo, мажоритарним власником якої є Костянтин Жеваго. У лютому Ferrexpo заявило про арешт банківських рахунків комбінату.
У травні арештували голову Верховного суду Всеволода Князєва у справі про хабар за ухвалення рішення в інтересах компанії Ferrexpo. У 2019 році Жеваго заочно повідомили про підозру в справі про розтрату і відмивання 2,5 млрд грн банку "Фінанси та Кредит", що лопнув. У грудні 2022 року бізнесмена затримали на гірськолижному курорті у Франції, але Україна не змогла екстрадувати його.