У середу, 28 червня, Верховна Рада ухвалила загалом законопроєкт № 9342 про доплати українським захисникам під час дії воєнного стану. Про це розповів депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.
- Через 2,5 місяці після голосування правки про "30 тисяч" парламент нарешті прийняв у другому читанні й в цілому законопроєкт № 9342 про доплати військовим. "За" в цілому проголосували 311 депутатів, - розповів Железняк.
Депутат наголосив, що основне завдання законопроєкту – щоб бійцям щомісяця виплачувалась додаткова винагорода у 30-100 тис грн. Доплата виплачується на умовах, у розмірах та у порядку, встановлених КМУ. При цьому у документі зберігаються такі норми:
- Доплати строковикам залишили 6000 грн/міс., курсантам – 2350 грн/міс. Теж за порядком КМУ.
- Відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами. Для курсантів: до 10 днів зимова + до 20 днів літня.
- Не допускаються до участі у веденні бойових дій військовослужбовці з числа призваних на військову службу по мобілізації, які не пройшли курсу базової військової підготовки
- Мінімальний термін проходження базової військової підготовки – не менше одного місяця.
Порівняно з першим читанням новий документ також передбачає для поранених, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів, два місяці виплат за останньою посадою. А з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткова виплата 20100 грн у порядку, встановленому КМУ. Сім'ям померлих внаслідок поранення передбачено одноразову виплату в розмірі 100 тис. грн на умовах, встановлених КМУ. Інші змінені норми:
- тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим безвісти щомісячну додаткову винагороду у 100 тис. грн на умовах та за порядком КМУ;
- мінімальний поріг доплати для інструкторів – 15 тис. грн за порядком КМУ;
- щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів;
- безперервна відпустка на лікування – не більше 4 місяців;
У квітні Рада проголосувала загалом за законопроєкт із правкою, яка повертає виплату 30 тисяч гривень для українських військових, які перебувають поза місцями бойових дій, а також службі цивільного захисту та поліцейським. Надбавку мали намір повернути шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств до 10 мінімальних зарплат, або 67 тис. грн. Тоді перший заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк заявив, що для повернення виплат у 30 тис. грн військовим необхідно додаткові 152,4 млрд грн, тоді як економія від обмежень зарплат чиновників дозволить заощадити лише близько 3 млрд грн. Голова НБУ Андрій Пишний також заявив, що рішення щодо повернення виплат 30 тисяч гривень військовим не допомагають Україні у переговорах щодо допомоги з міжнародними партнерами, зокрема з МВФ.