У МОЗ спростували інформацію про спалахи холери на півдні України

Найбільш значні відхилення від показників безпеки зафіксовані в Одеській області.

REUTERS

Інформація про спалахи холери у постраждалих внаслідок підтоплення регіонах не відповідає дійсності, це фейк та частина російської ІПСО. Про це заявив штаб ліквідації підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС із посиланням на Міністерство охорони здоров'я.

- На сьогодні в Україні на території Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Одеської областей не зареєстровано жодного підтвердженого випадку холери. У разі виявлення підозр або випадків захворювання Міністерство охорони здоров'я повідомить про це на офіційному сайті відомства та на сторінках у соціальних мережах, - повідомляють у пресслужбі МОЗ.

Там зазначають, що наразі медзаклади у постраждалих через руйнування Каховської ГЕС областях готові до реагування як на спалахи гострих кишкових інфекцій, так і холери. Лікарні забезпечені тестами (швидкими та ПЛР) для діагностики й спеціальними наборами для лікування у разі випадків холери.

Окрім того, Центри контролю та профілактики хвороб щоденно проводять моніторинг води  - питної та з поверхневих водойм - й оперативно інформують органи місцевого самоврядування про зміну в показниках якості та безпечності води. На території Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Одеської областей на базі центрів контролю та профілактики хвороб сформовано 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози.

Вздовж річища Дніпра та морського узбережжя щодня проводиться моніторинг води поверхневих водойм в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях. Наразі найбільш значні відхилення від показників безпеки згідно з вірусологічними, мікробіологічними та паразитологічними дослідженнями зафіксовані в Одеській області.