У «Свободі» прокоментували затримання голови Тернопільської облради, члена політради партії

Пресслужба пов'язала обвинувачення Михайла Головка в отриманні хабаря з наміром передати Почаївську лавру місту.

facebook.com/ternopiloblrada

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» відреагувало на затримання голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка. У партії заявили, що нетерпимі до корупції, але в часи усіх минулих влад отримували фейкові кримінальні провадження. У пресслужбі також зазначили, що останнім часом Головко отримував погрози через намір передати Почаївську лавру на баланс Тернопільської територіальної громади.

- Всеукраїнське об’єднання «Свобода» нетерпиме до корупції в жодному її прояві. Однак ми вже неодноразово мали негативний досвід, коли в часи усіх минулих влад отримували політичні утиски та фейкові кримінальні провадження за свою державницьку позицію. Тому сьогодні розраховуємо на об‘єктивне та неупереджене розслідування цієї справи з боку правоохоронних органів.

Разом з тим вважаємо за необхідне повідомити, що останнім часом Михайло Головко отримував багато погроз з боку агресивних активістів Московського патріархату через свою активну позицію щодо заборони діяльності Московського патріархату в Україні і передачі Почаївської лаври з рук Московського патріархату на баланс Тернопільської територіальної громади, - йдеться у заяві.

У ВО «Свобода» додали, що Михайлу Головку надходили “наполегливі рекомендації від окремих можновладців” не виносити питання на сесію Тернопільської обласної ради. У партії сподіваються, що позиція Головка не стане “підставою для політичної розправи” над ним.

Михайло Головко - член політради ВО "Свобода", народний депутат 7-го та 8-го скликань від партії. Головою Тернопільської обласної ради став у листопаді 2020 року. 26 червня 2023 року НАБУ та САП повідомили про затримання голови Тернопільської обласної ради, а також заступників голови Тернопільської військово-цивільної адміністрації Ігоря Дем'янчука та Ігоря Гайдука після передачі їм третього траншу в розмірі понад 600 тис. грн. За даними слідства, чиновники вимагали 1,8 млн грн у власника підприємства за підписання актів виконаних робіт з будівництва та ремонту інфраструктурних об’єктів. Роботи були виконані ще у 2022 році.