В ДБР заявили про виправдання 277 захисників, яких раніше звинуватили у дезертирстві

Також поновлені виплати бійцям.

dbr.gov.ua

В Державному бюро розслідувань (ДБР) повідомили про закриття провадження відносно 277 військовослужбовців 501-го Окремого батальйону морської піхоти ВМС України за підозрою у дезертирстві . Після цього військова частина поновила їм виплату грошового забезпечення відповідно до вимог законодавств, повідомили в пресслужбі ДБР.

За даними слідства встановлено, що бійці опинилися в полоні через зраду одного з командирів. Про відновлення виплат свідчить відповідний наказ командира частини. Згідно з документом сімʼї військовослужбовців отримають у повному обсязі грошове забезпечення бійців за час перебування у полоні.

З кінця лютого 2022 року військовослужбовці батальйону здійснювали оборону Маріуполя. У квітні цього ж року пропагандисти РФ розповсюдили інформацію, що начебто морпіхи 501-го батальйону добровільно здалися у полон в оточеному Маріуполі. Під час розслідування силовики встановили, що насправді начальник речової служби тилу 501-го ОБМП зрадив присязі та перейшов на бік ворога.

Він вступив у змову з росіянами та вмовив командира батальйону здатися. Через це військовослужбовцям батальйону був відданий наказ нібито на передислокацію, а насправді їх переправили до так званої «ДНР». Військових ввели в оману, й тому вони не усвідомлювали протиправного характеру наказу чи розпорядження про здачу в полон, наголосили в ДБР.

У травні 2023 року ДБР розпочало досудове розслідування щодо військовослужбовців батальйону. В цьому ж місяці ДБР прийнято рішення щодо закриття провадження відносно полонених військовослужбовців 501-го ОБМП. Вказане рішення надало підстави уповноваженим органам відновити порушені права полонених морпіхів щодо виплат їх родичам.

Начальнику речової служби тилу 501-го ОБМП ВМС Збройних Сил України повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі. Досудове розслідування триває, встановлюється повне коло осіб, які можуть бути причетними до злочину. Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Офісу Генерального прокурора.