Зеленський подякував Байдену за "історичне" рішення з F-16 для України

Сполучені Штати Америки підтримали спільні зусилля союзників та партнерів щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління.

t.me/V_Zelenskiy_official

Рішення США щодо підтримки навчання українських військових на винищувачах F-16 суттєво зміцнить армію України у небі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у Twitter.

- Вітаю історичне рішення США та Джо Байдена підтримати міжнародну коаліцію винищувачів. Це суттєво зміцнить нашу армію у небі. Розраховую обговорити практичну реалізацію цього рішення під час саміту #G7 у Хіросімі, - зазначив він.

Створення коаліції літаків, над якою працювала команда президента України, підтвердив в ефірі телемарафону та керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. За його словами, ця подія говорить про те, що Україна дуже скоро матиме все необхідне, щоб захистити своє небо, міста та громадян.

- Та подія, над якою працювала команда президента України, вона нарешті офіційно сьогодні сталася... Вже з сьогоднішнього дня можна сказати офіційно про створення коаліції літаків, - сказав Єрмак.

Він також зазначив, що Зеленський вирушить на саміт G7 у Японії. Там він має намір провести зустріч із президентом США Джо Байденом.

У п'ятницю, 19 травня, американські ЗМІ повідомили, що Байден під час саміту G7 заявив, що Сполучені Штати Америки підтримують спільні зусилля союзників і партнерів з підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16. Навчання на винищувачах не відбуватиметься у США, проте американський персонал братиме участь разом із європейськими союзниками та партнерами. Очікується, що навчання триватимуть кілька місяців і можуть розпочатися "найближчими тижнями".

16 травня прем'єр Британії Ріші Сунак та його нідерландський колега Марк Рютте домовилися працювати над створенням коаліції для передачі Україні винищувачів F-16. Ряд країн Європи готові надіслати F-16 ЗСУ, проте влада США деякий час не дозволяла розпочати навчання українських пілотів на них. Зрештою група з 14 членів Конгресу США надіслала листа Байдену з проханням розблокувати постачання.