Першим учасником акції став військовослужбовець Нацгвардії. Продавця амфетаміну він виявив під час патрулювання вулиць. І одразу вирішив долучитися до акції, повідомляють організатори «Спіймай баригу» на своєму сайті. Підозрілий чоловік ховав пакет з небезпечною речовиною у кишені. Його зупинили, викликали поліцію, а далі – діяли за інструкцією від організаторів, розповів перший учасник. Долучитися до акції він вирішив через те, що в його місті дуже активно розвивається торгівля наркотиками.
Віктор, учасник акції «Спіймай баригу»
В Кривому Розі місцеві знають, що тут процвітає наркозлочинність, але громадяни ніяк не можуть із цим поборотися. Одного дня ми зловимо баригу – на наступний день буде новий барига. З цим боротися досить таки складно. Мої друзі та побратими будуть долучатися до акції «Спіймай баригу», щоби покращити боротьбу проти наркотрафіку в Кривому Розі та в цілому в Україні.
За такий об’єм наркотичної речовини, яку виявили поліцейський у торговця, учасник отримав 40000 гривень. Всі виплати здійснюються прозоро та з дотриманням закону, кажуть юристи проекту.
Андрій Кузьменко, юрист проекту «Спіймай баригу»
Винагорода, як ми і попереджали, була виплачена з урахуванням всіх необхідних податків та зборів, а саме – податку на дохід фізичної особи та півтора відсотки військового збору. Тобто мінус 19,5 відсотків було сплачено до державного бюджету. Сума сорок тисяч гривень була виплачена, з неї сім тисяч вісімсот гривень було сплачено податків
Щоби отримати гроші на кратку, учасник передав організаторам фото, відео докази вчинення кримінального правопорушення так званим «закладником», витяг з ЄРДР про початок провадження і підтвердження того, що у затриманого вилучили важкий наркотик. Всі ці дані, кажуть юристи, залишаються конфіденційними.