У президента розповіли про результати зустрічі Зеленського з Шольцом у Берліні

Президент України констатував, що сьогодні за обсягом допомоги Німеччина – на другому місці після США.

president.gov.ua

Офіс президента розповів про результати зустрічі Володимира Зеленського з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Берліні. Після зустрічі у межах офіційного візиту президента України до Німеччини пройшла спільна пресконференція лідерів.

- Уже цього року ми можемо зробити поразку агресора незворотною. Я дякую за найбільший безпековий пакет для нас від початку повномасштабного вторгнення Росії обсягом понад 2,7 мільярда євро. Це потужна підтримка. Це додаткові системи ППО та ракети до них, нові гармати, снаряди… Все, що є в цьому безпековому пакеті, значно посилить наш захист від російського терору. Дякую за це!, - сказав Зеленський.

Президент зазначив, що Німеччина зарезервувала понад 11 мільярдів євро на поточний і майбутні роки для продовження безпекової підтримки України. 

- Сьогодні за обсягом допомоги Німеччина – на другому місці після Сполучених Штатів. Це дуже потужно, – підкреслив він.

Співрозмовники скоординували позиції напередодні саміту «Великої сімки», який відбудеться у травні в Хіросімі.

Зі свого боку канцлер Німеччини запевнив у подальшій підтримці українського народу. 

- Я повторював це часто й кажу сьогодні: ми будемо підтримувати вас так довго, скільки буде вам потрібно, - заявив Олаф Шольц.

Канцлер Німеччини зазначив, що в межах військової допомоги Україні його держава надає сучасну зброю для захисту. Зокрема, танки «Леопард», БМП «Мардер», системи ППО «Айріс-Т», гаубиці, ракетні системи залпового вогню тощо. Також нещодавно було ухвалено рішення про новий пакет на 2,7 мільярда євро. Шольц наголосив, що Німеччина – серед країн, які підтримують притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини, скоєні в Україні.

До Німеччини Володимир Зеленський вирушив після Італії. Він зустрівся у Берліні з президентом Штайнмаєром та членами Кабінету з питань безпеки ФРН. До цієї зустрічі долучилися міністр оборони Борис Пісторіус, міністр закордонних справ Анналена Бербок, міністр фінансів Крістіан Лінднер, міністр економічного співробітництва та розвитку Свенья Шульце, міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер, а також міністр економіки та захисту клімату Роберт Габек.