Польські ЗМІ: Знайдені під містом Бидгощ уламки - від російської ракети Х-55

Радіо RMF FM послалося на висновки Технологічного інституту ВПС, що готує звіт для прокуратури.

REUTERS/Kacper Pempel

Наприкінці квітня у Польщі знайшли уламки російської крилатої ракети Х-55, яку запустили у грудні минулого року. Про це повідомило польське радіо RMF FM із посиланням на попередні висновки Технологічного інституту ВПС, який готує експертний висновок для прокуратури.

У попередніх висновках йдеться про те, що польська армія не має такої ракети ані в оснащенні, ані на складах. Ракета, найімовірніше, потрапила зі східного кордону Польщі.

Згідно з хронологією, наведеною виданням, 16 грудня через появу поблизу повітряного простору НАТО Су-34 бойові літаки Альянсу підняли у повітря. На радарах з'явився об'єкт, який прилетів із Білорусі. Його втратили з поля зору неподалік від міста Бидгощ. Джерела RMF FM повідомили, що об'єкт не знайшли через сильні хуртовини.

BBC Україна підрахувала, що місце виявлення ракети знаходиться за 500 км від кордону України, за 400 км від кордону з Білоруссю і за 300 км - від Калінінградської області.

4 травня видання RMF FM написало, що Польща звернулася до США за допомогою у проясненні сумнівів щодо ракети. Як припускає Міноборони, ракета могла бути запущена у грудні, коли Росія завдала масованого ракетного удару по Україні. Бойової частини ракета не мала.

Уламки ракети з написами російською мовою знайшли 24 квітня за 15 кілометрів від Бидгоща на заході Польщі. 27 квітня польська влада визнала, що було знайдено “військовий об'єкт”. Експерти припускали, що ракету могли запустити під час навчань, оскільки неподалік від міста є полігон, а в Польщі залишається радянське озброєння.

У грудні 2022 року Росія завдала масованого обстрілу по енергосистемі України, в тому числі використавши літаки, дислоковані в Білорусі.

15 листопада 2022 року ракета вбила двох людей у селищі Пшеводув на сході Польщі біля кордону з Україною. Тоді пролунало кілька версій, зокрема про те, що на територію НАТО залетіла російська ракета. Згодом Варшава припустила, що може йтися про ракету української ППО. Влада України це категорично відкинула.