Суд Берліна дозволив українські прапори 8 та 9 травня, російські залишилися під забороною

У рішенні суду йдеться, що рішення берлінської поліції щодо заборони прапорів України є "незаконним".

pixabay.com

Берлінський адміністративний суд зняв заборону на демонстрацію українських прапорів на радянських меморіалах у районах Трептів, Тіргартен та Шенхольцер-Хайді. Раніше про таку заборону оголосила поліція столиці Німеччини. Про це берлінському порталу rbb повідомила українська організація "Віче", яка оскаржила заборону.

У рішенні суду, зокрема, йдеться, що рішення берлінської поліції про заборону прапорів Росії та України є "незаконним", до того ж правоохоронці не надали "жодних доказів того, що громадська безпека перебуває під загрозою". Адвокат "Віче" Патрік Хайнеманн додав, що таким чином адміністративний суд Берліна підтвердив правову позицію української громади.

- Заборона на українські прапори є – за словами суду – очевидно незаконною. Той, хто користується своїм основним правом публічно заявити про підтримку українського народу та його історичних жертв у перемозі над націонал-соціалізмом, не становить загрози для громадської безпеки, – пояснив він, додавши, що рішення суду стосується лише українських прапорів та військової музики – російські залишаються під забороною.

5 травня стало відомо, що поліція Берліна заборонила демонструвати російські та українські прапори біля радянських меморіалів. У ці два дні відзначають 78 річницю закінчення Другої світової війни в Європі. Після цього посол України у Німеччині Олексій Макєєв заявив, що здивований рішенням поліції Берліна заборонити демонстрацію українських прапорів біля радянських меморіалів та закликав Берлін змінити таке рішення.