В Україні почав працювати Єдиний реєстр зниклих безвісти

Реєстр буде мати централізовані дані щодо зниклих безвісти.

facebook.com/GeneralStaff.ua

З вівторка, 2 травня, всі дані про зниклих будуть вноситися в Єдиний реєстр зниклих безвісти, розроблений Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим зі зниклих безвісти й іншими відомствами.  Про це повідомляє Мінреінтеграції. 

Реєстр буде мати централізовані дані щодо зниклих безвісти: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, інформацію про територію, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи. 

Також реєстр буде мати інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, що використовуються для забезпечення обліку осіб. 

- Наявність централізованої інформації про зниклих безвісти допоможе налагодити більш ефективну розшукову роботу. Лише взаємодіючи з іншими відомствами, нам вдасться якомога швидше розшукати зниклих осіб, - розказав Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко.

Наразі в Україні вважаються зниклими безвісти близько семи тисяч українців. За статистикою, зазвичай, близько 60-65% зі зниклих безвісти перебувають у полоні, а інші, на жаль, загиблі. При цьому майже 20% українців, котрі повернулися з полону, перебували у списках зниклих безвісти.

Раніше KP.UA також розбиралась, які права мають звільнені полонені і сім’ї зниклих безвісти бійців.