Папа Римський Франциск дозволив жінкам голосувати на засіданні Синоду єпископів у жовтні 2024 року. Цей історичний крок уперше надає жінкам право голосу на такому високому рівні рішень у церкві, повідомляє The New York Times.
Нововведення дасть жінкам більше права голосу у групі, яка консультує Папу Римського з питань церковної політики та вирішує про багато важливих питань церкви. До священнослужителів приєднаються п'ять черниць. Крім цього, Папа може додати інших учасників, щоб збільшити різноманітність голосів та думок на засіданні.
Папа Римський Франциск також ухвалив рішення про розширення учасників Синоду єпископів. Тепер окрім єпископів, у заході будуть присутні ще 70 "неєпископських членів". При цьому, згідно з новими нормами, 50% з них мають бути жінками, і особлива увага приділятиметься присутності молоді.
Хоча церковна політика визначається лише понтифіком, Синод має значний вплив на його рішення та консультує його з різних питань. У його рамках обговорюються широкий спектр тем, включаючи пов'язані з розлученими парами та іншими питаннями, які стосуються церковної політики.
Права жінок у Римо-католицькій церкві
У 2021 році Папа Франциск вніс зміни до церковних законів, щоб дати можливість жінкам читати Біблію на месі, служити біля вівтаря та приймати причастя. На той момент така практика вже була поширена, а рішення Папи стало ще одним кроком до того, щоб жінки могли ставати дияконами.
У 2018 році під час засідання Синоду лідери груп, які займаються просуванням жінок на керівні посади у Римо-католицькій церкві, організували акції протесту у Ватикані. Вони вимагали, щоб жінки-учасниці цих зборів мали право голосу "нарівні зі своїми братами у Христі". Петицію, підписану більш ніж 9000 людьми, було передано секретарю Синоду. Хоча це право тоді не було надано, на наступному засіданні Синоду жінки матимуть можливість голосувати нарівні з чоловіками.