Нещодавно до «Гвардії наступу» приєдналась 13-та бригада оперативного призначення «Хартія», командиром якої є полковник Ігор Оболєнський, кавалер ордена «За мужність» ІІІ ступеня.
«Хартія» - дев’ята бригада «Гвардії наступу» і сьома бригада у складі Національної гвардії України. Виникла на початку повномасштабної війни як добровольчий підрозділ. Її бійці обороняли Харківщину та одні з перших вийшли на кордон з Російською Федерацією під час контрнаступу ЗСУ.
«Хартія» - єдиний добровольчий підрозділ у Бахмуті. І тепер у історії підрозділу настав новий етап, «Хартія» стала 13-ю бригадою Національної гвардії України.
Зараз до «Хартії» ведеться набір добровольців, і це повинні бути вмотивовані бійці.
- Нам потрібні люди, які хочуть вигнати окупантів з нашої держави і які здатні і хочуть навчатись. Решту ми зробимо. Ми вміємо готувати справжніх воїнів, які будуть робити все для того, щоб захистити нашу державу. Ми зробимо з тебе бійця, який буде ставити перед собою цілі кожен день, виконуватиме їх і пишатиметься собою, - сказав в ефірі нацмарафону командир 13-ї бригади Національної гвардії України «Хартія» Ігор Оболєнський.
Він закликає всіх охочих вступати до лав бригади, яка тепер є частиною «Гвардії наступу». Щоб доєднатись до «Хартії», потрібно заповнити анкету за цим посиланням. Зараз відкритий набір на посаду пілота-оператора БПЛА.
Рівень вимог до кандидатів є достатньо високим, адже в ряди штурмовиків мають бути набрані найкращі і найбільш вмотивовані.
Кожна бригада «Гвардії наступу» - це механізм, який включає в себе дуже багато різних спеціальностей. Добровольці, що приходять до штурмових батальйонів, старанно навчаються, щоб бути максимально ефективними на своєму місці.
В МВС відмічають, що бажаючих потрапити до «Гвардії наступу» багато, вже є десятки тисяч заяв від добровольців, тому набір людей продовжується.
«Хартія» сформована з людей, які не мали бойового досвіду, але наполегливо навчалися. Вона складається із добровольців, які з різних причин не змогли потрапити до складу ЗСУ, Нацгвардії і інших військових формувань. До цього підрозділу доєднались люди різних професій – вчителі, менеджери, художники, музиканти. Поєднання військових знань разом з цивільною креативністю може давати потужні результати.
До речі
Що означає шеврон «Хартії»?
В березні «Хартія» заявила про те, що у них з’явився новий шеврон. Він є переосмисленням гербу Харківського слобідського козацького полку, що кілька століть тому виник у тому самому місці, де з’явилась і «Хартія».
- Ми віримо, що історія нашого регіону та предків допомагає нам сьогодні в бою. Тож, узявши в руки лук слобідського козака та сміливість «хартійця», вирушаємо нищити ворога, - написано на сторінці бригади у фейсбуці.
Підрозділ «Хартія» має власні коїни. Ці монети виготовив відомий філантроп і бізнесмен Говард Баффет. Макет монети розробляв один із найкращих каліграфів і дизайнерів України Олексій Чекал.
На них зображено напис «Бо тільки меч, а не слова, здобуде нації права».
Коїнів зроблено всього 100. І як зазначають в «Хартії», для кожного бійця це велика честь отримати таку монету, адже це є знаком поваги і відзнакою для тих, хто найкраще проявив себе під час бойових дій.