Підтоплення Києва: який рівень небезпеки оголошено та які райони у зоні ризику

Напередодні людей попросили підготувати «тривожну залізу».

t.me/kievreal1/39202

У Києві під воду пішли декілька прогулянкових зон, які розташовані поблизу Дніпра. Різко збільшився рівень води біля моста Метро. Підтоплена і нова набережна на лівому березі.

Зранку 14 квітня також стало відомо, що внаслідок рясних опадів та підняття рівня води в річці Тетерів тимчасову переправу на автодорозі Київ – Овруч підтоплено. Міст закрили для пересування будь-якої транспортної техніки.

Також протягом 14 квітня частково обмежать рух в тунелі на вул. Олени Теліги біля станції метро «Дорогожичі». Гідрослужби «Київавтодору» додатково очистять систему дощової каналізації, адже цей тунель - одне із місць можливих підтоплень. 

За даними відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру, 14 квітня у Києві та області оголошений другий рівень небезпеки (помаранчевий).

- Ми спостерігаємо пропуск весняного водопілля через Київську ГЕС. "Велика вода" пропускатиметься через весь каскад Дніпровських водосховищ. У Києві і навколо міста вже спостерігаються підтоплення понижених ділянок вздовж русла Дніпра. Особливу увагу варто приділити мешканцям територій південніше Осокорків та північніше Оболоні, Троєщини. Це район сіл Вишеньки, Гнідин, Осещина, Погреби. Там можливе затоплення в межах садово-дачної та приватної забудов на заплаві ріки. Також в зазначених місцях може спостерігатися затоплення доріг, - розповів ТСН начальник відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру Ілля Перевозчиков.

За його словами, відмічатиметься вихід води на заплаву, понижені ділянки, є ризик затоплення садово-дачних ділянок і у столиці (Русанівські сади, прируслові частини масиву Конча-Заспа).

За даними експертів, водопілля в районі столиці може тривати приблизно до кінця квітня. Після цього вода піде на спад. В цілому ж весняна повінь може тривати протягом квітня-травня. Масштабного "потопу", заспокоюють фахівці, киянам боятись не слід.