Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло китайську компанію з виробництва техніки Xiaomi Corporation до переліку міжнародних спонсорів війни.
- На жаль, є виробники смартфонів та іншої техніки, які вирішили воювати на темному боці. НАЗК внесло китайську корпорацію Xiaomi Corporation до переліку міжнародних спонсорів війни через те, що компанія не просто продовжила свою роботу в рф після повномасштабного вторгнення, але й досі залишається лідером з продажів смартфонів в державі-терористі. З 2018 року й до сьогодні Xiaomi займає перше місце з продажів в інтернет магазинах росії, а також має велику мережу офіційних авторизованих роздрібних магазинів Mi Store по всій рф, - сказано у повідомленні.
У третьому кварталі 2022 року, тобто після початку повномасштабного вторгнення, Xiaomi збільшила поставки в рф на 39%, відновила набір персоналу в російські офіси та оголосила про офіційний старт продажів флагманських смартфонів.
За даними Forbes, з 2018 року Xiaomi займає перше місце за продажами в Україні. Після початку повномасштабного вторгнення компанія не заявялала про плани вийти з російського ринку, хоча зменшила поставки смартфонів через обав рубля. З 23 лютого сторінки Xiaomi Україна в соцмережах не оновлюються.
Потрапляння компаній до переліку міжнародних спонсорів війни від НАЗК фактично не має юридичних наслідків. «Райффайзен Банк» та «Ашан» продовжують свою роботу в Україні, незважаючи на потрапляння у цей список.
Міжнародні спонсори війни за даними НАЗК
- Procter&Gamble
- OpenWay Group
- Danieli
- TMS Tankers Ltd.
- Minerva Marine Inc.
- Thenamaris Ships Management
- Delta Tankers Ltd.
- Dynacom Tankers Management Ltd.
- Leroy Merlin
- ComNav Technology
- Mondi Group/Mondi PLC
- Liberian International Ship & Corporate Registry
- Bonduelle
- Auchan
- Metro Cash & Carry
- Buzzi Unicem
- Yves Rocher
- Raiffeisen Bank International