Психотерапевт Спартак Суббота відповів на звинувачення у шарлатанстві: Це не перший хейт, переживу

Психотерапевт Спартак Суббота у відеозвернненні назвав наклепом звинувачення у шарлатанстві та неетичній поведінці.

facebook.com/subbota.spartak

Психотерапевт Спартак Суббота у відеозвернненні назвав наклепом звинувачення у шарлатанстві та неетичній поведінці, які опублікувало медіа "Свідомі".

- Це не перший хейт, з яким я стикаюсь, це нормально, це буде й далі. Тобто я людина, яка це переживе, і все. Але я не дозволю ображати мою аудиторію і робити висновки про людей, які мене слухають та дивляться. Якщо людина просто заздрить або їй щось не подобається, то це її персональна проблема, - заявив Суббота у телеграм-каналі.

Детальніше на обвинувачення Суббота відповів у пості. Він заявив, що надавав клієнтам підтвердження своєї освіти при потребі, але інформації про дипломи немає у вільному доступі, тому що вона підпадає під захист персональних даних. Де конкретно Суббота здобував освіту і яку саме - він не уточнив.

Суббота заявив, що як науковий керівник та психолог в Інституті когнітивного моделювання займався "психологічним аспектом роботи мас у політичній площині" і не мав відношення до підтасовки політичних рейтингів партії "ОПЗЖ".

 

Розслідування про Спартака Субботу вийшло 11 квітня на YouTube-каналі психотерапевта Іллі Полудьонного та у медіа "Свідомі". Полудьонний назвав Субботу "брехуном, шахраєм і самозванцем". У розслідуванні стверджується, що Суббота видавав себе за кандидата психологічних наук, коли таким не був. Суббота нібито не вчився в жодному медичному вузі, а здобув спеціальність "психологія" у Національному педагогічному університеті Драгоманова, тому не є лікарем-психіатром, хоча довгий час саме так представлявся у ЗМІ та на телебаченні. Також автор розслідування стверджує, що справжнє ім'я Спартака при народженні - Олександр, і факт зміни імені "є ключовим для доказової бази, бо переводить брехню на новий рівень".

Суббота має приватну практику лікаря-психотерапевта. З 2019-го по травень 2021 року вів колонку в "Українській правді", де титрувався як психотерапевт та науковий керівник Інституту когнітивного моделювання. У 2021 році був ведучим психологічного ток-шоу «Не бреши мені» на каналі Live, де у присутності глядачів розбирав події з життя відомих людей. У цьому ток-шоу Субботу представляли як психіатра, а його співведучою була психолог Леся Матвєєва. З початку повномасштабного вторгнення Суббота є співведучим подкасту "Подкаст терапія" разом з актором Євгенієм Яновичем.