Космічний телескоп NASA зробив детальний знімок Урана та його кілець

Телескоп зафіксував найслабше "пильне кільце" планети.

nasa.gov

Телескоп NASA імені Джеймса Вебба зробив нове деталізоване зображення Урана. Про це пишуть у NASA.

Дані з телескопа демонструють безпрецедентну чутливість обсерваторії до слабких пилових кілець планети. Їхнє зображення вдавалося отримати лише за допомогою космічного корабля «Вояджер-2» у 1986 році та обсерваторії Кека, що володіє передовою адаптивною оптикою.

Нове інфрачервоне зображення з камери ближнього інфрачервоного діапазону телескопа поєднує дані з двох фільтрів на 1,4 та 3,0 мікрона, які показані синім та помаранчевим кольором відповідно. Уран на знімку має блакитний відтінок на отриманому кольоровому репрезентативному зображенні.

Завдяки інфрачервоним випромінюванням та додаткової чутливості телескопа нове зображення містить більше деталей та показує динаміку атмосфери планети. Також на новій фотографії можна побачити яскраві хмари, які загалом типові для Урана в інфрачервоному діапазоні хвиль, і, ймовірно, пов'язані зі штормовою активністю.

- Уран має 13 відомих кілець, 11 з яких видно на новому зображенні з телескопа Вебба. Дев'ять кілець класифікуються як головні кільця планети, а два інших – це слабші пильні кільця. Вчені очікують, що в майбутньому за допомогою телескопа Вебба вдасться зафіксувати і два тьмяні зовнішні кільця планети, які були виявлені Хабблом під час перетину кільця з площиною в 2007 році, - розповіли в NASA.

Телескоп також зафіксував шість із відомих супутників Урану, яких всього 27. Уран – сьома планета від Сонця, яка обертається під кутом 90 градусів по відношенню до площини своєї орбіти. Урану потрібно 84 роки, щоб обернутися довкола Сонця. В даний час для північного полюса, що видно на знімках, триває пізня весна. Північне літо на Урані настане 2028 року.