Ляшко розповів, чому до квітня аптекарі продавали рецептурні препарати без рецептів

1 квітня не посилився контроль за відпуском рецептурних препаратів.

facebook.com/viktor.liashko

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пояснив, що із впровадженням є-рецепта з 1 квітня рецептурна група препаратів не змінилася. Проте раніше багато аптек просто відпускали їх без відповідного призначення. Про це він сказав в ефірі «Сніданок з 1+1».

- Ще з часів COVID  кількість перевірок було значно зменшено. Друге питання - нормативно-правова база для аптечних закладів, які  при випуску електронних рецептів не мають юридичних зобовʼязань зберігати ці рецепти. Вони користуються цією нормою і відпускають рецептурні лікарські засоби без рецептів Ми розуміємо цю проблему, напрацювали нормативно-правову базу, але будемо вводити її поетапно, - розповів Віктор Ляшко. 

Ляшко наголосив, що багато українців обирають самолікування, і це небезпечно для здоров'я. Він пояснив, що часте використання знеболювального маскує проблему, а тому нерідко захворювання виявляють на пізніх стадіях. Люди звертаються до лікаря, коли вилікувати їх стає складніше, а часом і неможливо. Це стосується й онкологічних хвороб, і багатьох інших. Тому якщо є симптоми, краще звернутися до лікаря: отримаєте рецепт чи консультацію та направлення на певні діагностичні процедури, наголосив міністр.

Раніше у МОЗ розповіли, що електронний рецепт можна отримати незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Але пацієнт має бути зареєстрований у ЄСОЗ (Єдина система охорони здоров'я). Виписати рецепт можуть лікарі всіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік або лікарі-ФОП. Договір із Національною службою здоров'я України необов'язковий.