ЄС та США поставять Україні більше мільйона артилерійських боєприпасів

Угорщина приєднатися до спільної із країнами Євросоюзу закупівлі відмовилася.

twitter.com/DmytroKuleba

Програма Євросоюзу розрахована на 12 місяців

Країни - члени Європейського Союзу підтримали пропозицію поставити Україні 1 млн артилерійських боєприпасів. Про це 20 березня повідомив Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель.

- Історичне рішення. Дотримуючись моєї пропозиції, держави-члени погодилися поставити 1 мільйон артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. Ми маємо три підходи: 1) 1 млрд євро для негайної доставки, 2) 1 млрд євро - на спільні закупівлі, 3) комісія з нарощування виробничих потужностей, - написав Боррель у твіттері.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що 17 країн-членів ЄС і Норвегія уклали угоду про спільні закупівлі боєприпасів для України та їхніх національних запасів. 

- Я вітаю цей стратегічний крок, який наблизить нашу перемогу. Він посилає сильний сигнал про європейську єдність і прихильність захисту спільних ідеалів,  - написав він у своєму акаунті.

Це 34-й пакет допомоги США

У той же час США оголосили про новий пакет військової допомоги на $350 млн, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

- Він включає: артилерійські боєприпаси 155 мм; боєприпаси до HIMARS; боєприпаси до БМП Bradley; протирадіолокаційні ракети HARM; протитанкову зброю; річкові катери, - написав він у телеграм-каналі.

У заяві держсекретаря Ентоні Блінкена йдеться про те, що це 34-й пакет допомоги. Згідно з даними Пентагону, станом на початок березня нинішня адміністрація США надала Україні військову допомогу на суму понад $32,8 млрд.

Угорщина відмовилася постачати зброю Україні

У понеділок у Брюсселі відбулося спільне засідання міністрів закордонних справ і міністрів оборони країн - членів ЄС щодо  прискорення постачання Україні боєприпасів калібру 155 мм.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто за підсумками зустрічі глав МЗС заявив, що Угорщина не братиме участі в програмі. За словами Сіярто заявив, Угорщина не хоче постачати зброю Україні, оскільки "хоче миру", повідомляє видання Index.hu. Водночас “не заважає іншим робити те, що вони хочуть”.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що для контрнаступу Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів.