Істориче рішення: суд Гааги видав ордер на арешт Путіна через депортацію українських дітей

Путіна та уповноважену при президентові Росії з прав дитини Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину - незаконній депортації та переміщенні дітей з окупованих районів України до Російської Федерації.

REUTERS

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна  та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової через примусову депортацію дітей з окупованих територій України до Російської Федерації. Про це повідомила пресслужба МКС.

- 17 березня 2023 року Палата досудового провадження II видала ордери на арешт Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженим президента РФ у справах дитини. Путіна та Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину - незаконній депортації та переміщенні дітей з окупованих районів України до Російської Федерації, що відбувалося мінімум з 24 лютого 2022 року, - зазначає пресслужба.

Генпрокурор України Андрій Костін подякував МКС за справедливе рішення. Він пояснив, що тепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину, а рішення суду мають виконувати всі країни, які визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

- Це означає, що за межами Росії Путіна мають заарештувати і передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права, - сказав він.

Раніше Росія заявила, що не визнає юрисдикцію МКС у Гаазі, який судитиме російських воєнних злочинців. Римський статут, який лежить в основі роботи МКС, не ратифікували близько 70 держав, серед яких США, Китай, Індія, Ізраїль, Іран та Україна. Міністр юстиції Денис Малюська пояснив, що ми зможемо зробити це після закінчення війни, тому що "в українських військових сформувалась хибна думка про цей документ, яку неможливо змінити в умовах воєнного стану".