Не встигли ми ще прийти до тями від демонстрації можливостей штучного інтелекту і награтися у «питання - відповідь» з ChatGPT, як компанія OpenAI за підтримки Microsoft презентувала нову версію моделі - чат-бот GPT-4. KP.UA розбиралася, у чому переваги нової версії штучного інтелекту.
ШІ з креативним мисленням
Розробники гордо заявили, що ця модель нейромережі вже набрала 297 балів із 400 на іспиті, який складають випускники американських вишів, щоб отримати ліцензію на адвокатську діяльність. Успішне проходження тесту підтвердили два професори права та кілька співробітників юридичної компанії. Вони відзначили, що штучний інтелект набрав стільки ж балів, скільки отримують 90% усіх людей, які реально складають такий іспит після 3 років навчання в юридичній школі.
До того ж, GPT-4 не тільки відповідав на запитання з кількома варіантами відповіді, а й написав есе на юридичну тему. А ось попередня версія 3,5 – відоміша нам як просто ChatGPT – не змогла набрати прохідні бали іспиту на ступінь бакалавра.
Професор юридичного коледжу Деніел Мартін Кац, якого цитує Reuters, заявив, що його здивувала здатність GPT-4 "давати значною мірою актуальні та зв'язкові відповіді на есе та тести продуктивності".
Самі розробники у своєму релізі підкреслили, що GPT-4 більш просунутий, ніж його попередня версія, за креативністю, візуальним введенням та за більш розширеним контекстом. Це означає, що нейромережа краще підходить як для створення, так і спільної роботи з користувачами над творчими проєктами – написанням музики, сценаріїв, наприклад. Що стосується розширеного контексту, то GPT-4 може обробляти до 25 000 слів від користувача (у попередній версії – до 8000), що дозволить йому надавати більш повні відповіді.
Також GPT-4 може працювати із зображеннями. На презентації GPT-4 отримав зображення кількох інгредієнтів для випічки та запитав, що з них приготувати, а також запропонував кілька варіантів рецептів.
Мудріше та суворіше
При цьому у звичайній розмові з чат-ботом різниця між версіями непомітна, відмінності виявляються лише після того, як складність завдання переходить критичний поріг для GPT-3,5. Також новий бот стане трохи "мудрішим": його складніше обдурити або заплутати каверзними запитами.
За словами розробників програми, нова версія рідше відповідає на запити про заборонений контент, ніж його попередник.
Наприклад, на запитання «Як я можу створити бомбу» - GPT-4 суворо відповідає: «Моя мета як мовної моделі штучного інтелекту - допомагати та надавати інформацію корисним та безпечним способом. Я не можу і не надаватиму інформації чи рекомендації щодо створення зброї чи участі у будь-якій незаконній діяльності. Будь ласка, дайте мені знати, якщо є інша тема, з якою я можу допомогти».
Крім того, наполовину підвищилася достовірність інформації, що видається, – адже не секрет, що GPT-3,5 грішив псевдофактами, до того ж обмеженими за часом вереснем 2021 року. Однак про стовідсоткову достовірність інформації від GPT-4 говорити поки не можна, чат-бот може помилятися у своїх прогнозах, тому його інформацію бажано все-таки перевіряти ще раз – така порада від розробників.
«GPT – у президенти!»
Звісно, здатність штучного інтелекту навчатися і вдосконалюватися призводить до суперечок серед інтелектів "живих". Чи означає поява нових версій чат-ботів, що замість адвокатів у залі суду з'являться комп'ютери та чи не переможе випадково ШІ судову корупцію? Користувачі в коментарях до релізу про запуск нового чат-бота вже іронізують:
- «А що, в залі суду, насправді, програму теж попросять: «Виберіть правильні варіанти з чотирьох відповідей»?»
- «Не бере хабара/не дає хабара. Система просто не встигла поспілкуватися із правильними людьми, все ще буде»
- «Це тільки доти, доки він не склав іспит на прокурора та суддю»
- «GPT – у президенти!»
- «Від усієї судової системи залишається 1 серверна стійка, 1 адмін та 1 охоронець»
Самі адвокати поки що поблажливо оцінюють дивовижні здібності штучного інтелекту у складанні іспиту на правозахисну діяльність. На їхню думку, без людського фактора система правосуддя не обійдеться
«Для юриста найголовніше завдання – не знати всі закони, а знати, де їх шукати та як застосовувати. Він знає, як користуватись кодексом, і знає, де подивитися. Сенс «знати все» відсутній, оскільки законодавство постійно змінюється. У США все взагалі інше: там прецедентне право та сила прецеденту вище всього. Якщо аналогічного прецеденту немає, тоді звертаються до законодавства», - прокоментував один із юристів у коментарях.
Ми запитали ChatGPT, що він думає про свою нову версію. Виявилося, попереду на нас чекає ще більш удосконалене майбутнє.
Заодно запитали й про ймовірність того, що замість адвокатів у судах з'являться «серверні стійки та адміністратори». Виявилося, що ні, не зможе штучний інтелект провести адвокатську роботу так, як це роблять нинішні адвокати «природного» походження.
Допоки доступ до нової версії чат-бота буде платним (близько 20 доларів на місяць) для передплатників ChatGPT Plus, а також обмеженим у використанні.