Міністр Резніков – про мобілізацію: Генштаб чітко знає свої потреби

Очільник Міноборони наголосив, що кістяк армії  - сержанти.

pravda.com.ua

В Україні до цих пір не завершений мобілізаційний план, який був оголошений з моменту імплементації парламентом указу президента про введення воєнного стану. Тому відбір кандидатів триває, розказав міністр оборони України Олексій Резніков. 

Він пояснив, що Генштаб «чітко знає необхідну кількість водіїв, стрільців,  операторів, артилеристів, снайперів».

- Генштаб визначає завдання воєнкомам: план та категорії фахівців. Міноборони лише здійснює контроль і мріє перетворити паперову мішанину на цифровізований продукт. В нас є цей продукт, він розроблений. Ми просто не встигли до кінця впровадити. Це буде один із викликів Віталія (Дейнеги. – Ред.), - наголосив Резніков.

Міністр також окремо зупинився на проблемі питання лідерства в армії, яка актуальна і в інших країнах.

- Саме сержанти - це кістяк армії. Ми майже 30 років жили в парадигмі, що на нас ніхто не нападе, для багатьох вишів військова кафедра була формальністю. Армія - це зріз суспільства, там є лідери та ведені, - сказав Резніков.

На думку міністра,  після перемоги над російськими окупантами необхідно змінювати культурну та правову парадигму військової підготовки, оскільки Росія "нікуди не подінеться і не полетить у космос".

- На жаль, фізично ворожа країна, яка є нашим сусідом, не полетить в космос. Навіть з усіма витворами Ілона Маска. І вона буде мріяти про реванш. Тому єдина запорука неповторення такого вторгнення – це потужний сектор сил безпеки та оборони, а також зрозуміла концепція армії резервістів. В такий спосіб живе Швейцарія. Культура військової професії має стати трендом, - пояснив глава Міноборони.

Як приклад він навів Ізраїль, де  кожна молода людина в 18 років починає проходити спеціальні курси підготовки: медицина, стрільба, окопи, злагодження. Далі навчається на кого хоче, але раз на рік проходить місячні курси за спеціалізацією.